ساده‌ترین راه برای شناسایی برنامه‌های سنگین گوشی‌های اندرویدی

اتمام فضای ذخیره‌سازی را باید یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلات کاربران گوشی‌های هوشمند دانست که البته این مشکل به سادگی قابل اجتناب است.

اتمام فضای ذخیره‌سازی را باید یکی از آزاردهنده‌ترین مشکلات کاربران گوشی‌های هوشمند دانست که البته این مشکل به سادگی قابل اجتناب است. با فاواپرس همراه باشید تا در ادامه ساده ترین راه برای شناسایی برنامه های سنگین را به شما آموزش دهیم که از طریق آن می‌توان اپلیکیشن‌ها و بازی‌هایی که بیشترین فضا را در گوشی اندرویدی شما اشغال می‌کنند، به راحتی هر چه تمام‌تر پیدا کرد.

پر شدن حافظه داخلی گوشی‌های اندرویدی موجب کُندی دستگاه شده و امکان ثبت تصاویر و ویدئوهای جدید را نیز از بین می‌برد. به همین دلیل خالی کردن مرتب گوشی از فایل‌های غیرضروری و اپلیکیشن‌های کم‌کاربرد یا قدیمی از اهمیت بسیار بالایی در افزایش کارایی و عمر دستگاه شما برخوردار است.

در شبانه روز حجم زیادی از عکس‌ها، فیلم‌ها و موسیقی‌ها از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند واتساپ و تلگرام دانلود می‌شوند که با گذشت زمان روی هم انباشته شده و حافظه دستگاه را اشغال می‌کنند. در حالت عادی اپلیکیشن‌ها و بازی‌های نصب شده روی دستگاه به فضای ذخیره‌سازی بیشتری نیاز دارند. از این رو با شناسایی اپ‌هایی که بیشترین حجم را اشغال کرده و حذف موارد غیرضروری می‌توانید از پر شدن حافظه گوشی و به وجود آمدن مشکلات ناشی از این موضوع جلوگیری نمایید.

پی بردن به اینکه کدام اپلیکیشن‌های حجم بیشتری از فضای حافظه دستگاه را به خود اختصاص داده‌اند روش‌های بسیاری دارد که از این میان شاید ساده‌ترین و معمول‌تر راه، استفاده از نرم‌افزار گوگل پلی استور باشد.

اما برای بررسی حجیم‌ترین نرم‌افزارهای دستگاه نیاز است تا اپلیکیشن Play Store را روی گوشی خود اجرا کرده و روی آیکون پروفایل کلیک نمایید.

ساده ترین راه برای شناسایی برنامه های سنگین گوشی های اندرویدی

در ادامه به برگه Manage بروید تا اپلیکیشن‌ها و گیم‌های نصب شده روی گوشی اندرویدی خود را مشاهده نمایید.

ساده ترین راه برای شناسایی برنامه های سنگین گوشی های اندرویدی

در این تب اپ‌ها به صورت پیش‌فرض بر اساس آخرین آپدیت مرتب شده‌اند و شما می‌توانید با کلیک روی گزینه Recently Updated و سپس انتخاب Size، آن‌ها را بر اساس حجم مرتب نمایید.

ساده ترین راه برای شناسایی برنامه های سنگین گوشی های اندرویدی

اکنون حجیم‌ترین اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی اندرویدی شما در بالای صفحه قابل مشاهده هستند. برای حذف موارد غیر ضروری می‌توانید آن‌ها را انتخاب کرده و روی آیکون سطل آشغال کلیک کنید. انتخاب و حذف همزمان چندین اپلیکیشن از این طریق امکان‌پذیر است.

این روش علی‌رغم سادگی، قابلیت‌های زیادی در اختیار شما می‌گذارد که تنوع در دسته بندی، مهمترین آنهاست. اگر روش‌های نمایش حجم برنامه‌ها به صورت ساختاری را می‌شناسید در ادامه و بخش نظرات آن را به دیگر کاربران نیز معرفی کنید.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟