فیلم خودروی شیائومی با قابلیت پارک از کنار

کمپانی چینی شیائومی که بیشتر به واسطه گوشی‌های موبایل و محصولات دیجیتالش در ایران معروف است، به تازگی به حوزه خودروسازی و به طور خاص ساخت خودروهای برقی ورود کرده و در یکی از محصولات خود ایده استفاده از تایرهای کروی را پیاده سازی کرده است.

به تازگی فیلمی مفهومی از خودروی شیائومی با تایرهای کروی و با قابلیت پارک از کنار منتشر شده است که برخی از قابلیت‌های احتمالی آن را نشان می‌دهد.

کمپانی چینی شیائومی که بیشتر به واسطه گوشی های موبایل و محصولات دیجیتالش در ایران معروف است، اخیراً به حوزه خودروسازی و به طور خاص ساخت خودروهای برقی ورود کرده و در یکی از محصولات خود ایده استفاده از تایرهای کروی را پیاده سازی کرده است.

فیلم خودروی شیائومی با قابلیت پارک از کنار | مزایای تایرهای کروی در خودروها


همانطور که در ادامه در فیلم مشاهده می کنید، با تایرهای کروی این قابلیت به راننده داده می شود که به جای پارک طولی، خودروی خود را ابتدا در عرض فضای خالی بین دو ماشین قرار دهد و سپس با یک فرمان و دنده به بغل، خودرو را در منطقه پارکینگ قرار دهد.

در این خودروی فوق مدرن شیائومی از سوخت خورشیدی برای نیروی پیشران ماشین استفاده شده و حتی نیازی به تغذیه از برق نیز ندارد. به نظر شما ایده استفاده از تایرهای کروی در کنار مزایایی که دارد، قابل اجرا در خیابان های ایران است؟ در صورت تولید انبوه چنین خودروهایی قیمت آنها چقدر خواهد بود؟

کمپانی Good year سازنده این نوع تایرهای کروی است که محصول خود را در اختیار برخی شرکتها از جمله شیائومی و اپل و تسلا قرار داده تا در خودروهای خود استفاده کنند.

 


 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.