هجوم برای برداشت رمزارزها پس از سقوط شدید بیت کوین

به نظر می‌رسد سقوط قیمت بیت کوین و دیگر رمزارزها در هفته‌های اخیر مشکلات گسترده‌ای را برای صرافی‌های آنلاین ایجاد کرده است به گونه‌ای که امکان پاسخگویی همزمان به خیل عظیم سرمایه گذارانی که قصد دارند موجودی رمز ارزهای خود را برداشت کنند وجود ندارد.

به گزارش فاواپرس، در هفته‌های اخیر با توجه به خبرها و شایعات منتشر شده بازار رمزارزها روزهای خونین و غیرمنتظره‌ای را تجربه می‌کند. به گونه‌ای که اکنون شاهد ششمین هفته متوالی هستیم که این بازار با سقوط ارزش همراه می‌شود. روندی که تکرار آن از سال 2014 تاکنون سابقه نداشته است. با توجه به سرعت گرفتن سقوط ارزش بیت کوین در روزهای اخیر و حتی کاهش قیمت آن به کمتر از 30 هزار دلار، سرعت فروش و برداشت رمز ارزها از صرافی‌های آنلاین افزایش چشم‌گیری پیدا کرده و همین موضوع سبب شده است بسیاری از آن‌ها با اختلال شدید در عملکرد همراه شوند.

Coinbase که بزرگ‌ترین صرافی آنلاین رمز ارزها در کشور آمریکا محسوب می‌شود امروز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به دلیل هجوم سرمایه گذاران به منظور استخراج رمز ارزهای خود با مشکلات جدی روبرو شده است و امکان پاسخگویی همزمان به تمامی آن‌ها وجود ندارد. این صرافی روز پنج شنبه با انتشار یک توییت رسمی اعلام کرد که بخشی از کاربران در دسترسی به حساب‌های کاربری خود و همچنین داد و ستد در آن‌ها با مشکلات جدی روبرو هستند و این شرکت هم اکنون به صورت جدی مشغول پیگیری این موضوع است.

Coinbase به کاربران خود اعلام کرده است که موجودی آن‌ها در این صرافی در وضعیت امن قرار دارد و آن‌ها نباید در این مورد نگرانی داشته باشند. به صورت همزمان با انتشار این اطلاعیه، تعدادی از کاربران در شبکه اجتماعی Reddit اعلام کردند که شاهد تاخیرهای فراوان در مراحل برداشت و فروش رمزارزهای خود هستند و این موضوع سبب شده است آن‌ها هزاران دلار ضرر را متحمل شوند. بخشی از دیگر کاربران نیز اعلام کرده‌اند که حتی امکان دسترسی به سایت و اپلیکیشن این صرافی برای آن‌ها وجود ندارد.

به نظر می‌رسد هجوم سرمایه گذران برای داد و ستد و برداشت رمزارزهای خود سبب شده است که سرورهای این صرافی بزرگ با اختلالات جدی همراه شود و نتواند پاسخگوی تمامی کاربران باشد. با توجه به سقوط سریع و شدید قیمت‌ها در بازار رمز ارزها، مطمئناً این موضوع آسیب‌های فراوانی به دارایی این سرمایه گذاران وارد کرده است. البته کوین بیس ساعاتی پیش اعلام کرد که مشکلات مربوط به داد و ستد و برداشت رمز ارزها را برطرف کرده است و این فرآیندها هم اکنون با سرعت خوبی در حال انجام است.

بیت کوین در روز گذشته پس از ماه‌ها به قیمتی کمتر از 30 هزار دلار سقوط کرد و به این ترتیب در کمتر از یک ماه بیش از 25 درصد از ارزش خود را از دست داد. طبق انتظار و همچون دیگر روندها در سقوط‌های مالی، سرمایه گذاران این روزها به منظور فروش و برداشت رمزارزهای خود به صرافی‌های آنلاین هجوم آورده‌اند.

صرافی Coinbase برای نخستین بار در سال 2012 شروع به کار کرد و در حال حاضر بزرگ‌ترین صرافی کشور آمریکا در حوزه داد و ستد رمز ارزها محسوب می‌شود. این شرکت فاقد مقر اصلی است و تمامی کارمندان و کارکنان آن فعالیت‌های خود را به صورت مجازی و از راه دور صورت می‌دهند. سقوط ارزش بیت کوین و دیگر رمزارزها در هفته‌های اخیر سبب شده است که این شرکت با کاهش شدید سطح درآمدهای خود همراه شود. این موضوع موجب شد ارزش سهام این شرکت در یک هفته گذشته بیش از نیمی از ارزش خود را از دست بدهد.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.