اعلام رسمی علت مرگ دسته جمعی خانواده نجف آبادی

با گذشت چند روز از کشف اجساد حلق‌ آویز شده ی خانواده‌ ای در نجف‌ آباد اصفهان، کشف دست‌ نوشته‌ هایی از قربانیان علت اصلی مرگ آن ها را روشن ساخته است.

نماینده نجف‌ آباد در مجلس با اعلام کشف دست‌ نوشته‌هایی در محل حادثه، علت مرگ دسته جمعی خانواده نجف آبادی را به صورت رسمی اعلام کرد.

روز جمعه ۱۷ تیرماه بود که خبر کشف اجساد حلق‌ آویز شده ی ۵ عضو یک خانواده در خانه‌ ای واقع در شهر نجف‌ آباد استان اصفهان منتشر شد، خبری که افکار عمومی را در شوک فرو برد.

قربانیان حادثه مادر، پسر و ۲ دختر جوان خانواده و نوه ی خانواده، دختری نوجوان بودند که چند روزی از مرگ آن ها می‌گذشت. دست و پا و دهان‌ آن ها بسته شده بود و بوی ناشی از فساد اجساد همسایه‌ ها را که مدت‌ ها از این افراد بی‌ خبر بودند به آنجا کشانده بود.

کسی نمی‌ دانست علت مرگ اعضای این خانواده خودکشی بوده یا جنایتی هولناک و طی روزهای بعدی گمانه‌ زنی‌ ها در این خصوص ادامه یافت.

فاواپرس / اعلام رسمی علت مرگ دسته جمعی خانواده نجف آبادی

از قرار معلوم پدر خانواده از سال‌ ها قبل در قید حیات نبود. مادر حدوداً ۶۰ ساله خانواده نیز فرهنگی بازنشسته بود. یکی از دختران اگرچه چند سال قبل ازدواج کرده و صاحب دختری ۱۴ ساله بود اما به‌ دلیل اختلاف با شوهرش به خانه ی پدری بازگشته بود. دختر و پسر جوان دیگر خانواده نیز مجرد بودند و همراه مادر خود زندگی می‌ کردند.

حالا ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف‌ آباد در مجلس با اعلام کشف دست‌ نوشته‌هایی در محل حادثه مدعی شده که اعضای این خانواده به‌ دلیل افسردگی دست به‌ خودکشی زده‌ اند. او در اینباره می گوید: «وقوع این حادثه در نجف‌ آباد شهروندان را متأثر و افکار عمومی را جریحه‌‌دار کرد. از همان زمان با حضور عوامل قضایی و انتظامی تحقیقات برای روشن شدن پشت پرده این حادثه آغاز شد.»

او ادامه می‌دهد: «در همان بررسی‌های اولیه راز این اتفاق هولناک برملا و معلوم شد که اعضای این خانواده به‌طور خودخواسته دست به این کار زده‌اند.»

ابوترابی برای اثبات این ادعای خود به کشف دست‌ نوشته‌ های قربانیان در محل حادثه اشاره می‌ کند و می‌ گوید: «در محل حادثه دست‌نوشته‌هایی با خط ۲ نفر از قربانیان کشف‌شده که نشان می‌دهد آن‌ها با میل و رضایت خودشان دست به این کار زده‌اند و جای تردیدی در مرگ خودخواسته آنها وجود ندارد.»

او در ادامه می‌گوید: «مادر و پسر خانواده دچار افسردگی شدیدی بودند و از مدت‌ها قبل در بین نزدیکان و فامیل و به‌طور خودخواسته دچار انزوای شدیدی شده بودند. طوری که در سال‌های اخیر با هیچ‌کدام از نزدیکان و فامیل رفت‌وآمدی نداشتند و رابطه آنها به‌طور خودخواسته با همه قطع شده بود.»

نماینده نجف‌آباد در مجلس درباره ی وضعیت مالی این خانواده می‌ گوید: «در حیاط این خانه یک پژوپارس پارک شده بود. آن‌ها وضعیت مالی نسبتاْ خوبی داشتند و حقوق خوبی هم دریافت می‌کردند و هیچ مشکل مالی نداشتند. با وجود اینکه مادر خانواده فرهنگی بود اما خانواده محیط بسته‌ای داشت و در این بستر همگی دچار انزوا و افسردگی شده بودند.»

او اطلاعات تکان‌ دهنده‌ای راجع به چگونگی این خودکشی خانوادگی بازگو می‌ کند و می‌ گوید: «طبق شواهد به‌دست‌آمده از صحنه، هر ۵ قربانی به جز دختر نوجوان بابت خودکشی رضایت داشته‌اند و او هم توسط دیگران برای خودکشی فریب داده شده است. اجرای این نقشه تلخ بر عهده پسر خانواده بوده است. او ابتدا دست‌ها و پاهای ۴ نفر دیگر را بسته و نقشه‌شان را اجرا کرد و سپس درحالی‌که دستش را با قفل و زنجیری که حدود ۳۰سانتی متر طول داشت بسته بود، روی چهارپایه رفته و در نهایت خودش را نیز کشته است.

در همان روز نخست دست‌نوشته‌هایی که حاکی از یاس و ناامیدی اعضای این خانواده بود، کشف شد و مورد بررسی قرار گرفت که فرضیه قتل را مردود می‌کرد و نشان می‌داد افسردگی و انزوای شدید باعث شده آنها به‌طور خانوادگی و خودخواسته به زندگی‌شان پایان دهند و مشکلات اقتصادی نداشته‌اند.»

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟