رمزارزها در خون؛ بدترین روند بیت‌کوین از 2014
قیمت لحظه‌ای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، امروز 22 اردیبهشت 1401

بیت‌کوین برای ششمین هفته متوالی غرق خون شد و این مورد بدترین روند از سال ۲۰۱۴ تاکنون محسوب می‌شود.

در این مطلب علاوه بر آخرین خبرها و تحلیل‌های بازار رمزارز می‌توانید قیمت لحظه ای بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را مشاهده کنید، پس با ما همراه باشید.

به گزارش فاواپرس به نقل از کوین، ارز دیجیتال پیشرو در بازار شکست خورده و منجر به آن شده که بازار به صورت مداوم قرمز باقی بماند. با توجه به اینکه قیمت آن برای دومین بار در این هفته به‌طور خطرناکی نزدیک به شکستن به زیر ۳۰ هزار دلار رسید همچنان ترس در دل سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کند. این دارایی دیجیتال اکنون ششمین هفته قرمز متوالی خود را در بازار ثبت کرده است و هیچ نشانه‌ای از توقف به این زودی‌ها نشان نمی‌دهد.

به دلیل اینکه تمام دارایی‌های دیجیتال دیگر حوزه رمزارزها تمایل دارند روندهای بیت‌کوین را دنبال کنند خونین شدن بیت‌کوین دلیلی برای هشدار است. آخرین باری که دارایی دیجیتال چنین روندی را نشان داد، هشت سال پیش در سال ۲۰۱۴ بود.

در سال ۲۰۱۴ به میزان ۶ هفته تعطیلی قرمز برای این رمزارز ثبت شد و نتیجه آن بازار نزولی گسترده‌ بود. حال، اگر تاریخ را باور کنیم و بیت‌کوین بار دیگر از این روند پیروی کند، می‌تواند به این معنی باشد که این تنها آغاز است. اگر این روند تاریخی حفظ شود، ممکن است بیت‌کوین قبل از پایان یافتن این روند نزولی، پایین‌ترین سطح ۲۰هزار دلار را شاهد شود.

در سطح هفتگی، تنها سطح پشتیبانی اصلی کنونی بین ۲۸ هزار تا ۳۲ هزار دلار است. با این حال، هر کسی که این دارایی دیجیتال را دنبال می‌کند اخیرا می‌داند که قادر به حفظ موقعیت بالای ۳۲ هزار دلار نیست به این معنی که بیشترین حمایت در حال حاضر در سطح ۲۸ هزار دلار است، قیمتی که بدون شک خرس‌ها را خوشحال می‌کند زیرا به عنوان یک سیگنال نزولی برای بازار عمل می‌کند.

فاواپرس / قیمت لحظه ای بیت کوین / نمودار قیمت بیت کوین / سقوط بیتکوین
نمودار عملکرد قیمت بیت کوین از ابتدای سال 2022

حتی در سال ۲۰۱۴، بازار از یک بازار صعودی باورنکردنی خارج شده بود، درست مانند رالی‌های صعودی سال ۲۰۲۱، که شاهد رشد دارایی دیجیتال به بالای ۶۰۰ دلار بود. با این حال، آنچه پس از آن رخ داد ۶ روند متوالی قرمز بود و در پایان، دارایی دیجیتال بیش از ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داد و بار دیگر به مرز ۲۰۰ دلار رسید.

در حال حاضر، بیت‌کوین نتوانسته است جایگاه خود را بالای ۳۲هزار دلار نگه دارد اما به این معنی نیست که گاوها از مبارزه برای بازیابی موقعیت خود دست کشیده‌اند. ۳۱هزار دلار همچنان یک نقطه حمایت اصلی برای گاوها باقی مانده است. با این حال، نیاز به اطمینان از اینکه بیت‌کوین به زیر ۳۰هزار دلار سقوط نمی‌کند قوی است.

دلیل این امر این است که اگر چه پشتیبانی قابل‌توجهی از دارایی دیجیتال در سطح ۲۸ هزار دلار وجود دارد، سقوط به این نقطه همچنان یک سیگنال نزولی خواهد بود و به خرس‌ها تسلط لازم در بازار می‌دهد تا بتوانند بیشتر به سمت پایین فشار بیاورند.

برای برخی سقوط به زیر ۲۸ هزار دلار اجتناب‌ناپذیر است. اگر این اتفاق بیفتد، مهم است توجه داشته باشید، در حالی که ممکن است پشتیبانی در ۲۵ هزار دلار وجود داشته باشد، سطح پشتیبانی اصلی بعدی احتمالا در بالاترین قیمت قبلی ارز دیجیتال حدود ۲۰ هزار دلار است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۲۶ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱۲.۰۴ درصد کمتر شده است.

در حال حاضر ۴۳.۹۹ درصد کل بازار ارزهای دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین بوده که در یک روز ۲.۱۸ درصد افزایش داشته است.

حجم کل بازار ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۸.۶۲ میلیارد دلار است که ۳۹.۴۵ درصد افزایش داشته است. حجم کل در امور مالی غیر متمرکز در حال حاضر ۲۷.۸۲ میلیارد دلار است که ۱۲.۷۳ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است. حجم تمام سکه‌های پایدار اکنون ۲۰۶.۸۳ میلیارد دلار است که ۹۴.۶۰ درصد از کل حجم ۲۴ ساعته بازار ارزهای دیجیتال است.

خبرهای مرتبط

قیمت لحظه‌ای بیت کوین و سایر رمزارزها به همراه آخرین تغییرات آن‌ها را می‌توانید در جدول زیر به صورت زنده مشاهده کنید:

 

قیمت لحظه‌ای بیت کوین و سایر رمزارزها
#SymbolCoinPriceMarketcapVolume (24h)SupplyChangeLast 24h

قیمت لحظه‌ای بیت کوین و سایر رمزارزها
CoinPriceChangeLast 24h

 


سقوط بیت کوین به پایین‌ترین حد سال 2022 [20 اردیبهشت 1401]

ارزش بیت‌کوین طی ساعات اخیر با ورود به کانال ۳۲ هزار دلاری به کمترین بهای خود در سال ۲۰۲۲ سقوط کرد که این افت ارزش بیت‌کوین در ادامه روند سقوط بهای ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر است. بسیاری از کارشناسان با توجه به شرایط متلاطم سیاسی – اقتصادی بین‌المللی، سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای مجازی را مانند خرید دیگر سهام بورس‌ها، فعالیتی پرخطر توصیف می‌کنند.

ارزش هر واحد بیت‌کوین در زمان ارسال این خبر به کانال ۳۲ هزار دلاری سقوط کرد که کم‌تر از بهای همین ارز مجازی در ژانویه امسال و نزدیک به قیمت ژوئیه سال گذشته است.

فاواپرس / نمودار قیمت بیت کوین / سقوط بیتکوین

مت دیب، مدیر بنیاد پلاتفروم ارزهای مجازی استاک در سنگاپور می‌گوید: «به نظر من تمام آنچه با ارزهای دیجیتال پیوند خورده در چارچوب موارد پر خطر محسوب می‌شود و شبیه ماجرای سقوط [بازار سهام] نزدیک است. بیشتر ارزهای مجازی سقوط کردند.»

ارزش شاخص سهام تکنولوژی‌های سنگین بازار بورس نزدک هفته گذشته ۱/۵ درصد سقوط کرد. به این ترتیب میانگین بهای مبادله این دسته در همین بازار بورس از سال گذشته تاکنون ۲۲ درصد کاهش یافته است. این سقوط ارزش به‌ویژه نتیجه تداوم بالا رفتن تورم و افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو ایالات متحده، با وجود نرخ پایین رشد است.

دیب معتقد است علاوه بر افزایش نرخ بهره، عوامل کوتاه مدت دیگری نظیر کاهش نفدینگی بازارهای مالی در روزهای آخر هفته و همچنین نگرانی از کاهش ارزش ارزهای مجازی مبادله‌ای در برابر دلار آمریکا، در سقوط قیمت بیت‌کوین نقش داشته اند.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.