جزییات افزایش قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا + جدول

قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا اعلام شد. بر این اساس حداکثر افزایش قیمت ۴۲ درصد و حداقل آن ۱۰ درصد است.

فاواپرس: قیمت جدید خودروهای دو شرکت ایران خودرو و سایپا اعلام شد. بر این اساس حداکثر افزایش قیمت ۴۲ درصد و حداقل آن ۱۰ درصد است. در ادامه جزییات قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا را مشاهده خواهید کرد.

پیرو تشکیل کارگروه تخصصی خودرو با راهبری شورای رقابت و تعامل انجام شده بین کارشناسان این شورا با وزارت صمت و خودروسازان، قیمت‌های جدید تولیدات ایران‌ خودرو و سایپا اعلام شد که به طور میانگین افزایش قیمت آنها ۲۸ درصد اعلام شد و همچنین برخی از محصولات تا ۳۰۰ درصد پایین‌تر از قیمت بازار هستند.

جزییات افزایش قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا

در جدول زیر جزییات افزایش قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا و تغییرات قیمتی تولیدات این دو شرکت و تفاوت قیمتی این محصولات با نرخ‌های بازاری آمده است.

فاواپرس / جزییات افزایش قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا

بیشترین میزان افزایش قیمت برای خودروهایی مثل پژو ۲۰۷ دنده دستی با فرمان برقی و یا پژو پارس TU5 است که ۴۲ درصد نسبت به قبل افزایش قیمت داشته‌اند. اما تنها خودروهای ایران خودرو که هیچ افزایش قیمتی را تجربه نکرده اند، دو خودروی هایما S7 و هایما S5 هستند.

در لیست محصولات سایپا نیز شاهد افزایش قیمت ۱۰ الی ۴۲ درصدی هستیم. خودروی ساینا S سایپا با ۴۲ درصد افزایش قیمت بیشترین رشد قیمتی را داشته و کوییک اتوماتیک با ۱۰ درصد افزایش قیمت کمترین تغییر را داشته است. همچنین شاهین سایپا با ۱۹ درصد افزایش قیمت در این لیست به قیمت ۳۶۰ میلیون تومان رسیده است.

فاواپرس / جزییات افزایش قیمت جدید محصولات ایران خودرو و سایپا

باید اشاره شود که در طرح جدید تخصیص یکپارچه خودرو امکان تخصیص خودرو بدون قرعه‌ کشی فراهم آمده است و اکنون همه واجدان شرایط می‌توانند بدون قرعه‌کشی در خصوص دریافت خودروهای مدنظر با قیمت جدید بر اساس فهرست انتظار اقدام کنند.

تیموری مدیرعامل شرکت سایپا درباره جزئیات افزایش قیمت خودرو در شرکت‌های خودروسازی گفته است: «آخرین تغییرات قیمتی محصولات ایران خودرو و سایپا در آذرماه ۱۴۰۰ بود و این دو شرکت قیمت کارخانه ای خودر را از این تاریخ تغییر نداده بودند.»

به گفته او، در تمام خودروهای داخلی از جمله پژو ۲۰۶، پرشیا، سمند و تارا حدودا قیمت‌ها ۲۹ درصد و کوییک اتومات ۱۷ درصد گران شدند. خودرویی نظیر شاهین که قیمت کارخانه‌ای ۳۰۴ میلیون تومانی دارد و با احتساب ۴۰ میلیون تومان عوارض به ۳۴۴ میلیون تومان عرضه می‌شد، اکنون با رشد ۱۸ درصدی در قیمت پایه مواجه می‌شود که حدود ۶۰ میلیون تومان خواهد بود که همچنان در مقایسه با قیمت بازاری حدود ۶۷۰ میلیون تومانی، تفاوتی چشمگیر خواهد داشت.

او تأکید کرد: «قیمت‌های اولیه شورای رقابت بالای ۴۰ درصد بود که بعد از دستور معاون اول رئیس جمهور قیمت‌ها بررسی و قیمتی مد نظر قرار گرفت که بتوانیم افزایش تولید را براساس آن انجام دهیم.»

البته قرادادها در زمان پیش‌فروش به قیمت روز است و تمام خودروهای ثبت‌نامی با قیمت‌های جدید تحویل داده خواهد شد.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟