خانم بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود / عکس

کوروش تهامی به علت گرایش همسر اول و سابق خود به آیین بهاییت از او جدا شد و این خانم بازیگر نیز به خارج مهاجرت کرد.

فاواپرس: کوروش تهامی بازیگر مطرح و سرشناس که در دهه 70 با همسر اولش شبنم طلوعی ازدواج کرده بود به علت تغییر دین خانم بازیگر از او جدا شد.

شبنم طلوعی نیز به دلیل گرایش به بهاییت و ممنوع‌الکار بودن از همسرش جدا شده و از ایران مهاجرت کرد‌.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود

ازدواج مجدد شبنم طلوعی

طلوعی بعد از مهاجرت و خروج از ایران ازدواج مجدد داشته و با غلامرضا دهقان کمارجی ازدواج کرده و یک پسر نیز حاصل این ازدواج است که متولد ۲۰۰۹ است.

کوروش تهامی از بازیگران مطرح کشور است که با بازی در سریال زیر تیغ شناخته شد. کوروش تهامی متاهل بوده و با پونه یزدانی ازدواج کرده است.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود

بیوگرافی کوروش تهامی

محمدحسن طهامی منفرد معروف به کورش تهامی در ۴ اردیبهشت ۱۳۵۰ متولد در تهران، بازیگر سینما و تلویزیون است. وی دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی است و تاکنون تئاترهای گوناگونی از او به نمایش درآمده است. او در مقام مؤلف و کارگردان در دوره‌های متعددی از جشنواره تئاتر فجر حضور داشته است.

از جمله در چهاردهمین جشنواره تئاتر فجر در سال ۱۳۷۴ که نمایش فردا را در کنار رقبای شاخصی نظیر قطب‌الدین صادقی با نمایش مویه جم، حسین نوری با نمایش شهود، سیاوش تهمورث با نمایش صورت به صورت و چیستا یثربی با نمایش سرخ سوزان به روی صحنه برد.

نخستین حضور او در سینما در سن ۲۵ سالگی بود که نخستین فیلم سینمایی‌اش با نام «سینما سینماست» را بازی کرد.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود

از کارهای وی در زمینه موسیقی و آواز می‌توان به آوازی که در سریال روزی روزگاری خواند با آهنگسازی فرهاد فخرالدینی اشاره کرد. همچنین تیتراژ سریال عصر پاییزی که اجرای دوباره یک ترانه قدیمی از ساخته‌های عطاالله خرم با تنظیم مجدد نیکان ابراهیمی به نام «خزان» بود. در سرود ای ایران که توسط برخی هنرمندان خوانده شد او همراه خواندن، دف نوازی را نیز به عهده داشته‌است.

در مراسم شانزدهمین جشن حافظ نیز قطعه‌ی «چریک» از ساخته‌های علی کمارجی توسط وی و رضا یزدانی به صورت دو صدایی اجرا شد. وی عضو افتخاری کانون ادبی نفس و جزو سفیران انجمن اهدای عضو ایرانیان است.

آرزوی دکتر شدن

در کودکی آرزو داشت دکتر شود تا بتواند مادربزرگش که مریض بود و وابستگی شدیدی به او داشته را درمان کند اما مقطع دبیرستان به فکر خلبانی و بازیگری می‌افتد. به همین خاطر بعد از گرفتن دیپلم گرافیک در رشته بازیگری به دانشگاه رفت و لیسانس گرفت.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود

ازدواج اول تا طلاق کوروش تهامی

کوروش تهامی اولین بار با شبنم طلوعی (بازیگر) ازدواج کرد اما علاقه وی به زندگی در خارج از کشور و گرایش به فرقه بهائیت در نهایت باعث جدایی آنها شد. آقای بازیگر برای بار دوم با خانم پونه یزدانی ازدواج کرد، خانم یزدانی فارغ التحصیل رشته نقاشی بوده و دوره دیده گریم بین‌الملل هم هست.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود / پونه یزدانی

بیوگرافی شبنم طلوعی

شبنم طلوعی متولد ۲۳ فروردین ۱۳۵۰ در تهران، بازیگر و کارگردان است. فارغ التحصیل لیسانس مطالعات تئاتر از دانشگاه نانتر پاریس می باشد که فعالیت خود را با نوشتن شروع کرد سپس وارد عرصه بازیگر شد و حالا ساکن فرانسه است.

پدر شبنم طلوعی سرهنگ دوم ارتش شاهنشاهی بود که بعد انقلاب بیکار شد و به اجبار مجبور بود برای گذراندن زندگی ، بصورت خصوصی زبان انگلیسی تدریس کند. مادرش هم تحصیلکرده رشته معماری بود که بعدا بخاطر وضعیت خانواده به خیاطی رو آورد.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود

از سال ۱۳۶۹ وقتی ۱۹ ساله بود با نوشتن داستان کوتاه از هفته نامه «سروش» شروع به فعالیت کرد و تا سال ۱۳۷۲ با این مجله همکاری می‌کرد. او سپس با گذراندن دوره دوساله کارگردان سینما از مرکز فیلمسازی باغ فردوسی در سال ۱۳۷۳ بخاطر امکان پذیر نبودن ساخت فیلم وارد عرصه بازیگر تئاتر شد.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود

شبنم طلوعی در کنار بازیگری تئاتر؛ کارگردانی و نمایش نامه نویسی را هم شروع کرد تا اینکه در سال ۱۳۷۷ وقتی ۲۷ ساله بود با فیلم «بودن یا نبودن» جلوی دوربین رفت. همزمان با اولین تجربه بازی در سینما ، سال ۷۷ با سریال «بگذار آفتاب برآید» وارد قاب تلویزیون شد و دو سال بعد هم در سریال نیستان بازی کرد. سال ۱۳۸۱ هم با مجموعه «کارآگاه شمسی و دستیارش مادام» مورد توجه قرار گرفت.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود

ماجرای ممنوع‌الکاری شبنم طلوعی

سال ۱۳۸۱ زمانی که مشغول بازی در سریال بدون شرح بودم، حراست یک فرم ۱۳ صفحه‌ای فرستاد که حاوی سوالاتی از تمام جزییات شخصی و خانواده بود، من هم آن فرم را پر کردم و بعد از اینکه نوشتم بهایی هستم، ممنوع‌الکار شدم.

ممنوع‌الکاری نهایی من سال ۱۳۸۳ در فیلم سینمایی «شبانه» بود که هدیه تهرانی به جای من بازی کردند و دیگر آنجا از طرف حراست ارشاد بیکار شدم.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود

این بازیگر در سال ۱۳۸۳ به خاطر ممنوعیت بازیگری، ایران را برای همیشه به مقصد فرانسه ترک کرد و یک سال بعد بعنوان کارگردان شروع به کار در عرصه تئاتر نمود. او سپس سال ۸۷ در فیلم «زنان بدون مردان» به کارگردانی شیرین نشاط که درباره حوادث و رویدادهای کودتای ۲۸ مرداد است ایفای نقش کرد.

شبنم طلوعی در زمان حضور خود در ایران با کوروش تهامی بازیگر ایرانی ازدواج کرد اما بعدا با بالا گرفتن حاشیه‌های زندگی شخصی اش این دو از هم جدا شدند.

فاواپرس / شبنم طلوعی بازیگر معروفی که زن سابق کوروش تهامی بود

خانم طلوعی برای دومین بار با «غلامرضا دهقان کمارجی» اهل شهر برازجان بوشهر که مقیم پاریس می باشد در کشور فرانسه ازدواج کرد. آقای دهقان فوق لیسانس معماری و شرکت طراحی داخلی در پاریس دارد و ثمره این زندگی تنها یک فرزند پسر است.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟