تحریم‌های بین‌المللی علیه شورای عالی فضای مجازی، ابرآروان،‌ دوران و یافتار پژوهان

نهادها و چند شرکت ایرانی توسط اتحادیه اروپا، انگلیس و آمریکا تحریم شدند.

فاواپرس: در دور جدید تحریم‌ها علیه ایران، نام شورای عالی فضای مجازی، ابرآروان، دوران و یافتار پژوهان پیشتاز رایانش به چشم می‌خورد. این تحریم‌های جدید از سوی شورای اروپا، انگلیس و آمریکا وضع شده‌اند.

اتحادیه اروپا از اعمال دهمین بسته تحریمی خود علیه چهار شخص و 6 نهاد در ارتباط با ایران با ادعای نقض حقوق بشر خبر داد. در این دور جدید تحریم‌های شورای اروپا نام نهاد شورای عالی فضای مجازی به چشم می‌خورد.

وزارت امور خارجه بریتانیا نیز در بیانیه‌ای که شب گذشته منتشر کرد در دور جدید تحریم‌های خود شرکت ابرآروان، ارائه‌دهنده خدمات ابری اینترنتی را در لیست تحریم قرار داده است.

همچنین خبرگزاری آنلاین فارس، تسنیم و پرس‌تی وی نیز توسط آمریکا در لیست جدید تحریم‌ها قرار گرفته‌اند و این کشور شرکت یافتار پژوهان پیشتاز رایانش و چند فعال دیگر حوزه فناوری را نیز در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

به گزارش دیجیاتو، اتحادیه اروپا در دور جدید تحریم‌ها، مرکز ملی فضای مجازی را تحریم کرده است.

آمریکا نیز چندین مدیرعامل شرکت‌های فناوری محور را تحریم کرده است. در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا نام مدیرعامل دوران «علیرضا عابدی‌نژاد» و «سهیلا کسایی»، نایب رییس هیات مدیره شرکت دوران و نام «عامر نجفیان» مدیرعامل شرکت هوش‌ مصنوعی عامراندیش و رییس هیات مدیره شرکت دوران چشم می‌خورد. همچنین دولت بریتانیا نیز در آخرین تحریم‌های خود اعلام کرده شرکت ابر آروان را تحریم کرده است.

گفتنی است پیش‌تر و در چهار اردیبهشت ماه سال جاری، «محمدامین آقامیری»، رییس مرکز ملی فضای مجازی و دبیر شورای عالی فضای مجازی توسط وزارت خزانه داری آمریکا تحریم شده بود.

خرداد ماه نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که تحریم‌هایی را علیه دو شرکت نویان ابر آروان با نام تجاری «ابر آروان» و همچنین شرکت آروان گلوبال مستقر در دوبی، به اتهام تسهیل سانسور اینترنتی اعمال کرده است. ابرآروان نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرده این اتهامات را رد می‌کند.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟