هشدار انجمن بلاک‌چین:

مراقب مسدودسازی دارایی ایرانیان در کیف پول تلگرام باشید

این انجمن تاکید کرد کاربران دارایی‌های خود را به‌صورت مستقیم از کسب‌وکارهای ایرانی به خارجی منتقل نکنند.

فاواپرس: انجمن بلاکچین نسبت به خطر شناسایی و بلوکه شدن دارایی‌های رمزنگاری‌شده هشدار داد. به گفته این انجمن، کیف پول تلگرام نیز برای ایرانی‌ها امن نیست و نمونه‌هایی از بلوکه‌کردن دارایی‌های مردم مشاهده شده است.

انجمن بلاکچین در اطلاعیه خود اعلام کرده که اخیراً تعداد عکس‌العمل و اقدام پذیرندگان و پلتفرم‌های خارجی روی دارایی‌های رمزنگاری‌شده ایرانیان افزایش چشم‌گیری داشته است؛ موضوعی که با افزایش فشار شناسایی و برچسب‌زنی بر دارایی‌های رمزارزی متعلق به ایرانیان، چه از طریق آدرس‌های کیف پول‌های اعلام‌شده و چه از طریق ارتباط بین آدرس کیف پول‌ها یا آی‌پی یا اظهار شخص کاربر، صورت گرفته است.

به گفته این انجمن، ولت معروف تلگرام نیز برای کاربران ایرانی امن نیست: آخرین نمونه آن اقدام فوری و سریع پلتفرم تلگرام و کیف پول مخصوص در این پیام‌رسان برای دارایی‌های رمزنگاری‌شده ایرانیان است. با توجه به تعداد بسیار بالای کاربران این پیام‌رسان در کشور، این خطر و هشدار گوشزد می‌شود که ولت معروف آن پلتفرم نیز برای ایرانیان امن نبوده و طبق اسناد واصله، نمونه‌هایی از بلوکه‌کردن دارایی‌های شناسایی‌شده توسط مردم در کیف پول تلگرام توسط آن پلتفرم مشاهده شده است.

فاواپرس / مراقب مسدودسازی دارایی ایرانیان در کیف پول تلگرام باشید

بنابر اعلام انجمن بلاکچین، شواهد نشان می‌دهند که نام کاربری مخصوص این کیف پول متعلق به خود تلگرام بوده و این مسدودسازی روی چند رمزارز مختلف، نه فقط TON (کریپتوی اختصاصی تلگرام)، انجام شده است.

این انجمن بار دیگر هشدار داد که کاربران ایرانی هرگز دارایی‌های خود را به‌صورت مستقیم از کسب‌وکارهای ایرانی به کسب‌وکارهای خارجی انتقال نداده‌اند و با ریسک استفاده از پلتفرم‌های خارجی آشنا نیستند. این نهاد همچنین به کسب‌وکارها توصیه کرد تا هرچه سریع‌تر افزایش اقدامات ایمنی جهت جلوگیری از شناسایی آدرس‌های تجمیعی دارایی‌های رمزنگاری‌شده را در دستورکار خود قرار دهند.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟