قابلیت‌های انحصاری اندروید برای سامسونگ

گوگل چندین قابلیت انحصاری جدید را برای سیستم‌عامل اندروید سری گلکسی اس 22 و تب اس 8 معرفی کرد که تجربه‌‌ی کاربری بهبودیافته‌ای را دراختیار کاربر قرار می‌دهند.

سامسونگ در رویداد گلکسی آنپکد ۲۰۲۲ سری جدید گوشی‌های گلکسی اس 22 و تبلت‌های گلکسی تب 8 را رونمایی کرد. به‌گزارش androidauthority،  گوگل قابلیت‌های جدید و انحصاری اندروید را منحصراً برای دو محصول از این سری، یعنی گلکسی اس ۲۲ و تب اس ۸ عرضه کرده است.

به‌کمک این قابلیت‌ها، کاربران اپلیکیشن گوگل دوئو می‌توانند از امکان لایو اشتراکی بهره ببرنند و کاربران این دستگاه‌‌ها می‌توانند در اپلیکیشن‌های پشتیبانی‌شده‌ی سامسونگ، مانند Notes و گالری از این سرویس تماس ویدئویی اشتراکی استفاده و لایوهای یوتیوبی باهم برگزار کنند یا روی تخته وایت‌برد دیجیتالی گوگل باهم نقاشی بکشند.

همچنین، گوگل به‌زودی قابلیت پیش‌نمایش ویدئوها را برای کاربران سامسونگ در اپلیکیشن پیام‌رسان گوگل فراهم خواهد کرد. شاید این قابلیت برای برخی کاربران خیلی ویژه به‌نظر برسد؛ اما گوگل ادعا می‌کند که پیوندهای یوتیوب از بیشترین پیوند‌های به‌‌اشتراک‌ گذاشته‌‌شده‌ در پلتفرم هستند و این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا مانند پلتفرم واتساپ، هر چند بار که می‌خواهند، ویدئو را بدون مراجعه به خود اپلیکیشن یوتیوب مشاهده کنند.

قابلیت‌های انحصاری اندروید برای سامسونگ

گوگل به‌غیر از قابلیت‌های جدید برای اپلیکیشن‌ها، چند قابلیت جدید نیز برای رابط کاربری One UI 4 سامسونگ معرفی کرده است. یکی از این قابلیت‌ها، برای گوشی‌های سری اس ۲۲ و تبلت‌های سری گلکسی تب ۸ امکان دستور صوتی را فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند با گفتن عبارت Hey Google، Voice access ازطریق گوگل اسیستنت این قابلیت را فعال و بدون استفاده از صفحه‌نمایش بین اپلیکیشن‌ها، منوها و… پیمایش کنند.

در‌نهایت، گوگل اضافه می‌کند که رابط کاربری One UI 4 از قابلیت‌های زبان طراحی Material You نیز مانند تم داینامیک پشتیبانی است: «والپیپر و ظاهر و تم رنگی دستگاه خود را به‌طور کامل تغییر دهید. با این تغییر نوتیفیکیشن‌ها، آیکون اپلیکیشن‌ها و… مطابق پالت رنگی دلخواه تغییر خواهند کرد.»

زبان طراحی Material You اولین‌بار در گوشی‌های سری پیکسل 6 معرفی شد؛ اما انتظار می‌رود که به‌زودی برای دیگر دستگا‌ه‌های مجهز به اندروید ۱۲ نیز عرضه شود، چراکه نسخه‌ی پایدار این سیستم‌عامل به‌طور فراگیر در حال عرضه در اکثر دستگاه‌ها است.

گوشی‌های سری گلکسی اس ۲۲ و گلکسی تب اس ۸، تنها دستگاه‌های سامسونگ نیستند که از قابلیت‌های جدید گوگل بهره‌مند می‌شوند؛ چراکه این به‌روزرسانی در گلکسی واچ ۴ نیز امکان استفاده از رنگ‌ها و فونت‌های جدیدی را برای طراحان به‌ارمغان می‌آورد.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟