آرشیو خبرها

تلکام

آخرین اخبار تلکام را در فاواپرس، رسانه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات بخوانید.

فیلیمو در صدر، سبقت فیلم‌نت از نماوا

بررسی نتایج نشان می‌دهد که شبکه نمایش خانگی مبتنی بر پرداخت اشتراک یا svod به عنوان یک رسانه محبوب شناخته می‌شود و مخاطبان اصلی این رسانه گروه‌های سنی ۳۰ تا ۴۵ سال هستند؛ به‌طور کلی ضریب نفوذ شبکه نمایش خانگی در ایران در شهریور ۱۴۰۲ برابر…

مجلس، شهرداری‌ها و وزارت راه را مکلف به همکاری در توسعه شبکه فیبر نوری در کشور کرد

نمایندگان مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۴۰۳، شهرداری‌ها و وزارت راه و شهرسازی را مکلف کردند برای مجوز حفاری و نصب تجهیزات فیبر نوری را حداکثر ۱۵ روز پس از درخواست اپراتور صادر کنند.

ایران ابرقهرمان اینترنت بی‌کیفیت جهان است

انتشار دومین گزارش کیفیت اینترنت از سوی انجمن تجارت الکترونیک تهران در هفته گذشته به خوبی نشان داد که ایران قهرمان اینترنت بی‌کیفیت جهان است و در میان ۵۰ کشور منتخب، شبکه اینترنت کشور ما بیشترین میزان اختلال را تجربه می‌کند.

کمیسیون تنظیم مقررات مصوبه افزایش ۳۴ درصدی تعرفه اینترنت ثابت را تصویب کرده است

نامه شرکت مخابرات به سازمان بورس نشان می‌دهد کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ۳۰ مهر ماه با افزایش ۳۴ درصدی تعرفه اینترنت ثابت موافقت کرده است. به نظر می‌رسد این افزایش پس از اینکه تعرفه پهنای باند شرکت ارتباطات زیرساخت افزایش یافت، اعمال…

اینترنت ایران در وضعیت «خطرناک» است

انجمن تجارت الکترونیک اعلام کرده است ایران با ثبت بدترین عملکرد در سه شاخص اختلال، محدودیت و سرعت اینترنت در میان ۵۰ کشور بررسی‌شده، وضعیتی شبیه کشورهای فقیر و توسعه‌نیافته دارد، با این تفاوت که این وضعیت نتیجه تصمیم‌های خودخواسته مسئولان…

اینترنت گران شد

وزارت ارتباطات به اپراتورهای همراه اجازه داد بسته‌های فعلی خود را ۳۴ درصد گران کنند. آنها نیز در مقابل تعهد دادند پوشش 4G و 5G را افزایش دهند و ظرف ۶ ماه ۳۰ درصد سرعت اینترنت را ارتقا دهند.

پیشرفت پروژه فیبر نوری به ۲۶ درصد رسید

تعداد پوشش‌های فیبر نوری در کشور از مرز ۵ میلیون عبور کرده است و حدود ۵۰۰ هزار کاربر نیز از فیبر استفاده می‌کنند. با اینکه اجرا پروژه در ماه‌های اخیر سرعت گرفته است در مورد استقبال مردم از فیبر نوری تردیدهایی وجود دارد.

ایرانسل از معماران آینده دیجیتال است

مدیرعامل ایرانسل در افتتاحیه بوت‌کمپ «آینده‌سازان دیجیتال» و در جمع دانشجویان برتر، نقش ایرانسل را در پرورش و توسعه استعدادهای حوزه ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، تشریح کرد.

90 درصد کاربران ایرانی فیلترشکن دارند

در حالی که همچنان سایه فیلترینگ بر ارتباطات روزمره مردم سنگین است، موضوع گردش مالی بازار فیلترشکن‌ها هفته گذشته و به‌دنبال سخنان عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در یک برنامه تلویزیونی، دوباره داغ شد.

فیبر نوری ایرانسل به استان مرکزی رسید

با امضای تفاهم‌نامه پروژه فیبر نوری بین اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران و شهرداری اراک و با حضور وزیر ارتباطات، عملیات اجرایی شبکه فیبرنوری منازل و کسب‌وکارهای ایرانسل در این استان آغاز شد.