آرشیو خبرها

تلکام

آخرین اخبار تلکام را در فاواپرس، رسانه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات بخوانید.

بدون استثنا، تمام پلتفرم‌های خارجی باید نسبت به فعالیت‌شان در ایران پاسخگو باشند

رییس جمهوری بار دیگر تاکید کرد هر پلتفرمی که بخواهد در ایران فعالیت کند باید نسبت به حوزه فعالیت خود پاسخگو باشد و در این مورد، استثنایی وجود ندارد. او همچنین گفت شبکه ملی اطلاعات تا پایان امسال ۸۰ درصد پیشرفت می‌کند.

اینترنت کشور نه اختلال دارد و نه پیش از این داشته است

مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت پس از اعلام نظر انجمن تجارت الکترونیکی مبنی بر رفع اختلال و برخی محدودیت‌های اینترنت در ویراستی نوشت: تست‌های جدید نشان می‌دهد اختلالی در شبکه وجود ندارد، همانطور که پیش از این نیز وجود نداشته است.

کارگروه تعیین مصادیق آماده رفع فیلتر سایت‌هاست

عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای گفت: با توجه به ظرفیت موجود در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه رایانه‌ای، این آمادگی در کارگروه وجود دارد که تمام نیازمندی‌هایی را که مردم دارند و مسائل…

نماینده مجلس: طرح صیانت در حال اجراست

به گفته غلام‌رضا نوری قزلجه طرح صیانت که سال‌ها در صف رسیدگی در مجلس بود و بارها جلوی قانونی شدن آن از سمت گروهی از نمایندگان گرفته شده بود، با شروع محدودیت‌های اینترنتی در کشور از سال گذشته، اجرا شده است.

نهادها باید برای فیلترینگ از سند مرکز ملی فضای مجازی تبعیت کنند

تمامی نهادهای که در مورد فیلترینگ اختیاری دارند با تصویب سند تنظیم‌گری پلتفرم‌ها در قالب این سند به فعالیت خود ادامه خواهند داد. بر این اساس این سند باید برای قطعی‌های احتمالی اینترنت در شرایط امنیتی چارچوبی تعیین کند.

ساترا بی‌طرفی لازم برای تنظیم‌گری میان رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر را ندارد

شورای رقابت در اطلاعیه‌ای در واکنش به تشکیل شورای رقابت از طرف ساترا این شورا را شورای خودخوانده دانسته و نه تنها حضور نمایندگان این مرکز در ساترا را تکذیب کرده بلکه ساترا را فاقد اختیارات قانونی و فاقد بی‌طرفی برای دخالت در تنظیم‌گری رقابت…

گزارش انجمن تجارت الکترونیک در مورد اینترنت کشور، بی‌انصافی است

وزیر ارتباطات گزارش انجمن تجارت الکترونیک تهران در مورد کیفیت پایین اینترنت در ایران را بی‌انصافی خواند و گفت فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی که در این گزارش به آن اشاره شده در این دولت اتفاق نیفتاده است.

بله حریم خصوصی کاربران را نقض نکرده است

سازمان فناوری اطلاعات اعلام کرده است تصویری که به تازگی از کامپیوترهای پیام‌رسان بله شبکه‌های اجتماعی منتشر شد مربوط به سامانه مقابله با کلاهبرداری و محتوای غیراخلاقی در کانال‌ها و گروه‌های عمومی بله بوده و این پیام‌رسان هیچگونه نقض حریم…

بیانیه بله درباره نشت اطلاعات محتوای چت‌ها

اخیرا تصویری در فضای مجازی از یک صفحه کامپیوتر منتشر شده که نشان می‌دهد پیام‌های رد‌وبدل شده در یک گروه برای کارمندان «بله» قابل مشاهده است. پیام‌رسان «بله» در واکنش به انتشار این تصویر بیانیه‌ای منتشر کرده است.

لزوم ارتباط بیشتر با جهان و رفع محدودیت‌های اینترنت

رییس هیات مدیره نصر تهران به بهانه روز فناوری اطلاعات می‌گوید: مهم‌ترین اثر روز فناوری اطلاعات این است که فارغ از خود بدنه صنف و فعالان حوزه فناوری اطلاعات، عامه مردم بیشتر با این حوزه آشنا شوند و این موضوع را که چه اندازه پیشرفت کشور…

نرخ موثر فروش دیتا در ایران فاجعه است

مدیرعامل همراه اول در مجمع سالانه این شرکت، نرخ موثر فروش دیتا توسط اپراتورهای همراه را ناشی از قیمت‌گذاری دستوری و آن را «فاجعه» خواند. او عنوان کرد تنها جایی که در کشور مشمول شعار سال یعنی «مهار تورم» می‌شود، صنعت ارتباطات است.

افت 7 پله‌ای اینترنت همراه در پایتخت

آخرین آمار سایت «اسپیدتست» از رشد یک رتبه‌ای سرعت اینترنت ثابت و افت یک پله‌ای اینترنت سیار در کشورمان حکایت دارد. اینترنت سیار در تهران نیز با هفت پله افت مواجه شده است.

اینترنت طبقاتی نمی‌خواهیم!

هفته گذشته وزیر ارتباطات در دفاعیات خود از ادامه محدودیت‌های اینترنتی و عادی بودن شرایط کسب‌وکارهای موجود، نیاز کاربران برای ارتباطات خارجی را حداکثر ۱۰‌درصد خواند و تاکید کرد که پلتفرم‌‌‌های داخلی اکنون به خوبی توان میزبانی از کاربران و…

«پلی» از راه می‌رسد

نخستین پلتفرم چندرسانه‌ای بازی، فیلم و سریال، آموزش، ورزش و سرگرمی با عنوان Play فعالیت رسمی خودش را آغاز می‌کند.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟