آرشیو خبرها

پزشکی و سلامت

آخرین اخبار پزشکی و سلامت را در فاواپرس، رسانه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات بخوانید.

هیات مقررات زدایی اجازه رسمی فعالیت پلتفرم‌های توزیع دارو را صادر کرد

فعالیت پلتفرم‌های توزیع دارو با مصوبه هیات مقررات زدایی قانونی شد و طبق این مصوبه سکوهای فعال در این حوزه می‌توانند در حوزه عرضه دارو از مبدا داروخانه به مقصد مصرف کننده نهایی فعالیت کنند.

راز چپ دست بودن شما چیست؟

به نظر می‌رسد تفاوت بین راست و چپ با سیاست آغاز نشده و این تفاوت در طبیعت نیز وجود دارد و بر فهرست طولانی از پدیده‌ها از بوی لیمو گرفته تا اثربخشی دارو‌ها تاثیر می‌گذارد.

اجازه بدهید فرزندانتان سرما بخورند

در طول همه گیری کرونا مشخص شد که این ویروس تمایل دارد کودکان را با شدت کمتری نسبت به بزرگسالان تحت تاثیر قرار دهد. نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد: تجربه عفونت‌های سرما خوردگی قبلی ممکن است سیستم ایمنی کودکان را در برابر کرونا مقاوم کند.

معمای گاز ناشناخته در مسمومیت‌های سریالی مدارس

سرگیجه، سردرد، زجر تنفسی، گرفتگی و بی‌حسی عضلات و علائم نورولوژی، در میان مسموم‌شدگان گزارش شد و برخی از پزشکان نگران شرایط در هفته پیش‌رو هستند. آن‌ها می‌گویند، عامل مسمومیت احتمالا گاز‌های ترکیبی بوده است. از آن طرف هم خبر رسیده که از…

رگ بیهوشی گردن کجاست؟ + تصاویر

گاهی بیهوش کردن با یک ضربه می‌تواند کلید فرار از شرایطی بحرانی باشد. اما این ضربه چه تفاوتی با دیگر ضربه‌ها دارد که در کسری از ثانیه مهاجم را از پا در می‌آورد؟

11 روش کارآمد برای ترک خودارضایی

اگر خودارضایی یا استمناء شما را از انجام کارهای روزانه باز‌می‌دارد یا در کار و مسئولیت روزانه‌ای که به عهده دارید اختلال ایجاد می‌کند، ممکن است به فکر ترک خودارضایی افتاده باشید.

چرا افراد بعد از ازدواج چاق می‌شوند؟!

شاید شما هم دقت کرده باشید که بعد از ازدواج بسیاری از زوج‌ها وزن اضافه می‌کنند. علت این چاقی چیست؟ زندگی مشترک و تشکیل خانواده چه تاثیری روی وزن و سلامتی افراد دارد؟ زوج‌ها هنگام شروع یک ازدواج تمایل به افزایش وزن دارند. افزایش وزن گویی از…

ویروس ماربورگ هنوز تهدیدی برای ایران نیست

رییس گروه مدیریت بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وزارت بهداشت ضمن توضیح درباره بیماری ویروسی ماربورگ که اخیرا مواردی از آن در یکی از کشورهای آفریقایی شناسایی شده، تاکید کرد: این ویروس هنوز تهدیدی برای ایران و کشورهای منطقه نیست.

10 گیاه شفابخش برای فشار خون بالا

جعفری گیاهی محبوب در اکثر رژیم‌های غذایی است. این گیاه بومی مدیترانه است و خواص غذایی فوق العاده‌ای دارد. جعفری حاوی ترکیبات متنوعی مانند ویتامین C و کاروتنوئید‌های رژیمی است که ممکن است در کاهش فشار خون نقش داشته باشند.

دختری که دو بار تغییر جنیست داد: «نگذارید بچه‌هایتان تغییر جنسیت بدهند»

دختر ۱۷ ساله‌ای که عمل معکوس کردن گذار جنسیتی (پادگذار جنسیت) را انجام داده و پس از تغییر جنسیت به پسر دوباره دختر شده است، از تاثیر مخرب، غیرقابل بازگشت و دردناک مسدودکننده های بلوغ و جراحی پرده برداشت.

11 ویژگی زنان با تیپ شخصیتی مردانه

مردانگی و زنانگی دو سر متضاد یک نمودار هستند. در حالی که اکثر مردان شخصیتی مردانه دارند، برخی از آن‌ها تمایلات زنانه دارند و برخی نیز رفتاری بیش‌ازحد مردانه دارند. به همین ترتیب، با اینکه اکثر زنان نیز شخصیتی زنانه دارند، برخی از آن‌ها…