آرشیو خبرها

کسب‌وکار

آخرین اخبار کسب‌وکارهای حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در فاواپرس، رسانه تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات بخوانید.

شورای عالی نظام پزشکی، وزارت اقتصاد را نهاد غیر مرتبط با سلامت دیجیتال خواند

شورای‌عالی نظام پزشکی در بیانیه‌ای از وزارت اقتصاد و هیات مقررات‌زدایی به عنوان نهادهای غیرمرتبط با سلامت کشور نام برد که به وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو برای تدوین دستورالعمل فروش اینترنتی دارو فشار می‌آورند.

معرفی انواع چاپ

در این قسمت از مقالات به بررسی جامع و کامل در مورد چاپ دیجیتال تهران پرداخته می شود و اینکه جهت انجام چاپ دیجیتال در تهران به چه مراکزی می توان مراجعه نمود .

نهادهای کسب‌وکاری با اهتمام جمعی می‌توانند به حل چالش‌های اساسی کشور کمک کنند

هریک از نهادهای کسب‌وکاری بزرگ می‌توانند بخشی از چالش‌های ملی را راهبری کرده و با به‌کارگیری ظرفیت بنگاه‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر، کمپانی‌ها و استارت‌آپ‌های حوزه‌های مختلف، مسائل کشور را حل کنند.

سقف تسهیلات آنی ویپاد با نام برآیند، 50 میلیون تومان شد

ویپاد، ترابانک پاسارگاد، سقف تسهیلات خود را از ۳۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان ارتقا داد. کاربران برنامه ویپاد می‌توانند به‌صورت کاملاً آنلاین و بدون ضامن و وثیقه تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت کنند.

بازار نوآفرین فرابورس ایجاد شد

فرابورس با تشکیل بازار نوآفرین به دنبال تسهیل پذیرش استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان در بازار سهام است. این در حالی است که طبق برنامه هفتم قرار است یک بورس فناوری ایجاد شود.

وزارت صمت خواستار رفع انحصار توزیع مرسولات پستی از سوی شرکت پست شد

وزارت صمت خواستار رفع انحصار در اساسنامه شرکت پست برای حمل کالا شد. وزیر صنعت معدن و تجارت از هیات دولت خواسته است تا انحصار حمل و نقل کالا از قانون و اساسنامه شرکت پست حذف شود و شرکت پست نقش تنظیم‌گر در حوزه حمل کالا را برعهده گیرد.

وزارت صمت مجوز واردات خودروی الکتریکی با تعرفه ترجیحی به شرکت‌های لجستیک شهری می‌دهد

وزارت صمت به شرکت‌های متقاضی فعالیت در حوزه لجستیک مجوز واردات موتورسیکلت و خودروی برقی با تعرفه‌های خاص و ترجیحی می‌دهد، تا کنون ۳ شرکت سرمایه‌گذاری داخلی تقاضای خود برای فعالیت در این حوزه را به وزارت صمت ارائه کرده‌اند.

تخصیص 10 هزار میلیارد تومان به صندوق نوآوری برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

سخنگوی دولت از تخصیص ۱۰ هزار میلیارد تومان به صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد. این در حالی است که در گذشته نیز وعده حمایت از صندوق نوآوری و شکوفایی داده شده اما به نقل از مسئولین این صندوق تحقق نیافته…

ایجاد بانک توسعه‌ای تخصصی برای حمایت از دانش‌بنیان‌ها

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به پیشنهادات مطرح شده برای ایجاد یک بانک تخصصی برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان گفت: برای تحقق این هدف، باید دو موضوع «ایجاد بانک تخصصی» و همچنین «تقویت صندوق نوآوری و شکوفایی» را به موازات یکدیگر، پیش…