افشای اولین مشخصات آیفون 15

آیفون 15 آینده دارای یک صفحه نمایش OLED است و سنسور‌های Face ID به دلیل قرار گرفتن در داخل صفحه نمایش قابل مشاهده نمی‌باشند و این یک گوشی هوشمند دارای صفحه نمایش پانچ هول اپل خواهد بود.

به گزارش فاواپرس به نقل از گیزموچاینا، اپل در حال آماده شدن برای عرضه نسل بعدی گوشی هوشمند خود در اواخر سال جاری می‌باشد. پیش از عرضه برخی از جزییات کلیدی گوشی‌های آیفون آینده منتشر شده است. اکنون وب سایت The Elec مستقر در کره جنوبی در گزارش جدیدی طراحی و مشخصات آیفون 15 اپل را که سال آینده عرضه خواهد شد، منتشر کرده است.

آیفون 15 آینده دارای یک صفحه نمایش OLED است و سنسور‌های Face ID به دلیل قرار گرفتن در داخل صفحه نمایش قابل مشاهده نمی‌باشند. این بدان معناست که این یک گوشی هوشمند دارای صفحه نمایش پانچ هول اپل خواهد بود. این گزارش همچنین می‌گوید که غول فناوری کوپرتینویی به فناوری دوربین زیر پنل سامسونگ (UPC) تکیه خواهد کرد که با صفحه نمایش داخلی Samsung Galaxy Z Fold3 ظاهر شد.

افشای اولین مشخصات آیفون 15طبق برخی گزارش‌ها این فناوری جدید دوربین زیر پنل ابتدا در گلکسی Z Fold 5 که احتمالا در تابستان سال عرضه می‌شود، استفاده خواهد شد و سپس برای پنهان کردن ماژول‌های Face ID که همچنان در بریدگی قرص‌شکل آیفون ۱۴ در زیر نمایشگر قابل مشاهده هستند، استفاده می شود.

این فناوری باعث می‌شود که فقط دوربین سلفی جلو در آیفون 15 قابل مشاهده باشد؛ به عبارتی دیگر اپل در سال ۲۰۲۴ یک گوشی با نمایشگر پانچ اختراع خواهد کرد که برای مدتی یکی از اصلی‌ترین اجزای بکار رفته توسط سازندگان گوشی‌های اندرویدی بوده است. احتمالا طراحی جدید دوربین آیفون 15 شامل مدل‌های معمولی نخواهد شد و فقط برای مدل‌های آیفون 15 پرو باشد.

انتظار می‌رود سری آیفون ۱۴ آینده اپل دارای ۴ مدل باشد: آیفون ۱۴، ۱۴ مکس، ۱۴ پرو و ۱۴ پرو مکس. انتظار می‌رود مدل‌های Pro دارای یک بریدگی قرص‌شکل دوگانه برای دوربین جلو و سنسور‌های Face ID باشند، اما مدل‌های غیرپرو همچنان بریدگی بالای صفحه نمایش را خواهند داشت.

همچنین طبق برخی گزارش‌ها فقط مدل‌های آیفون ۱۴ پرو با پردازنده Apple A16 Bionic عرضه می‌شوند؛ در حالی که مدل‌های معمولی از پردازنده A15 استفاده می‌کنند و از نظر فناوری حافظه نیز تفاوت‌هایی بین آن‌ها وجود دارد. ال‌جی نیز در حال کار بر روی راه‌حل مشابهی برای دوربین زیر پنل است و قصد دارد تا سال ۲۰۲۴ به شفافیت نوری ۴۰ درصدی دست یابد. این شرکت در این مرحله ممکن است به یک رقیب جدی برای عرضه نمایشگر آیفون 15 پرو تبدیل شود.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟