وزیر ارتباطات:

به صادرکننده خدمات فضایی در منطقه تبدیل می‌شویم

وزیر ارتباطات وعده داد که به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی در منطقه تبدیل می‌شویم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، در اظهارات اخیر خود در کنار برنامه‌ریزی برای شبکه ملی اطلاعات و طرح فیبر نوری از تبدیل ایران به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی در منطقه سخن گفت.

بر اساس گزارش‌های جدید آقای عیسی زارع‌پور در جمع خبرنگاران حاضر در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ارایه‌ی گزارشی در مورد اقدامات انجام شده در محورهای مختلف در هفت ماه گذشته و برنامه‌های 1401 وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه مزبور سخن گفت.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور عملی کردن فازهای مختلف شبکه ملی اطلاعات را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزات خود خواند و گفت: براساس هدف‌گذاری‌های انجام گرفته مقرر شد حدود ۷۰ درصد شبکه ملی اطلاعات امسال اجرایی شود.

زارع‌پور با اشاره به پیشرفت طرح راهبردی فیبر نوری منازل و کسب و کارها که می‌تواند سرعت دسترسی مردم به اینترنت و شبکه را چند برابر کند، عنوان کرد: عملیاتی کردن پنج میلیون پورت پرسرعت در نقاط مختلف یکی دیگر از هدف‌گذاری‌های وزارت ارتباطات است.

وی همچنین با تشریح اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای توسعه‌ی صنعت فضایی کشور و با اشاره به ماهواره‌های در دست پرتاب، بیان کرد: امسال تثبیت تزریق ماهواره به لایه لئو (مدارهای حدود ۵۰۰ کیلومتری) انجام می‌شود. جمهوری اسلامی ایران باید به زودی به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی منطقه و کشورهای اسلامی تبدیل شود، چون ما جزو ۱۰ کشوری هستیم که هم توان ساخت ماهواره بومی را داریم و هم پرتاب آن با پرتابگر بومی انجام می‌شود.

وزیر ارتباطات کابینه سیزدهم در پایان سخنان خود در رابطه با برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه اقتصاد دیجیتال اظهار کرد: تلاش می‌کنیم در سال جاری یک واحد درصد به سهم اقتصاد دیجیتال از کل تولید ناخالص ملی افزوده شود؛ کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت محوریت تحقق این مهم را برعهده دارد.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.