300 میلیون سهام آسیاتک در بورس به فروش رفت

عرضه اولیه سهام آسیاتک با فروش 300 میلیون سهم در شرایطی انجام شد که بیش از یک میلیون و ۵۸۰ هزار کد معاملاتی در این عرضه اولیه شرکت کردند و به هر کدام ۱۹۶ سهم تعلق گرفت.

عرضه اولیه سهام آسیاتک با فروش 300 میلیون سهم در شرایطی انجام شد که بیش از یک میلیون و ۵۸۰ هزار کد معاملاتی در این عرضه اولیه شرکت کردند و به هر کدام ۱۹۶ سهم تعلق گرفت. آسیاتک دومین ارائه‌دهنده اینترنت ثابت در کشور است که سهام خود را در بازار سرمایه عرضه می‌کند.

به گزارش فاواپرس، امروز (۷ اردیبهشت ۱۴۰۱) سرانجام آسیاتک توانست ۱۵ درصد از سهام خود را در بورس عرضه کند. ۱۲ درصد سهام (۲۴۰ میلیون سهم) این شرکت به صورت عمومی و سه درصد (۶۰ میلیون سهم) به صندوق‌های سرمایه‌گذاری عرضه شد. در همین راستا یک میلیون و ۵۸۰ هزار سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی اقدام به خرید سهام آسیاتک کردند. قیمت پایه سهام آسیاتک برای هر سهم ۶۰۶ تومان تعیین شده است که تا سقف قیمت عرضه اولیه یعنی ۶۶۶ تومان پیشروی کرد.

پیش از این در سال ۹۶ نماد آسیاتک روی تابلوی بورس به ثبت رسید اما به دلیل وجود مشکلاتی، سهام این شرکت عرضه نشد. قرار است حداکثر تا سه ماه آینده، ۱۰ درصد دیگر (هفت درصد عرضه عمومی و سه درصد بازارگردان) از سهام آسیاتک عرضه شود.

مدیرعامل آسیاتک: ۳۰ درصد از سهم بازار فیبرنوری کشور را می‌خواهیم

مراسم عرضه اولیه سهام شرکت انتقال داده‌های آسیاتک با نماد آسیاتک در ساختمان سازمان بورس اوراق بهادار تهران برگزار شد. در این مراسم، مدیرعامل آسیاتک، محمدعلی یوسفی‌زاده و مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران محمود گودرزی حضور داشتند و زنگ عرضه اولیه آسیاتک را به صدا درآوردند.

یوسفی‌زاده در حاشیه این مراسم در مورد تاثیر ورود شرکت به بورس بر سرمایه‌گذاری‌های آتی به خبرنگار پیوست گفت:‌ سطح شرکت با سهامی عام شدن و پشتوانه‌هایی که از طریق جذب سرمایه انجام می‌شود تغییر می‌کند. ما در برنامه‌هایمان قبل از عرضه عمومی اعلام کرده بودیم در توسعه فیبرنوری نقش کلان داریم.

سهام آسیاتک
محمدعلی یوسفی‌زاده به همراه دیگر اعضای هیات مدیره آسیاتک

او ادامه داد: در این‌ باره با وزرات ارتباطات مذاکرات لازم را انجام دادیم که ادامه دارد. برای استان‌های مختلف، کلانشهرها و شهرهای کوچک طرح خود را ارائه داده‌ایم. آسیاتک رشد و توسعه خود را در تمام شهرهای کشور دنبال کرده است و برنامه‌هایمان صرفاً مختص کلانشهرها نبوده.

مدیرعامل آسیاتک در مورد برنامه‌های این شرکت برای راه‌اندازی ۲۰ میلیون فیبرنوری در کشور که وزیر ارتباطات بارها بر آن تاکید کرده است نیز گفت: تاکید داریم بیش از ۳۰ درصد بازار فیبرنوری را تصاحب کنیم.

آسیاتک از سال ۹۵ در تلاش است تا وارد بازار سرمایه کشور شود، حتی یک بار هم در سال ۹۶ نماد این شرکت در تابلوی بورس درج شد اما به دلیل برخی ابهامات حقوقی مربوط به ساختار شرکت، سهامش در بورس عرضه نشد. سرانجام امروز آسیاتک به عنوان دومین شرکت ارائه‌دهنده اینترنت ثابت در کشور، پایش به بورس کشور باز شد.

 


خبرهای مرتبط

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.