سقوط 93 درصدی قیمت رمزارز لونا

ارزش رمزارز لونا در هفتمین روز افت قیمت به عدد ۱.۱ دلار رسید.

ارزش توکن پروژه رمزارز لونا در هفتمین روز افت قیمت با حدود ۹۳ درصد کاهش به عدد ۱.۱ دلار رسید.

به گزارش فاواپرس، رمزارزهای لونا با نماد (LUNA) و ترا با نماد (UST) دو توکن بومی شبکه Terra هستند؛ پروژه‌ای مبتنی بر بلاک‌چین که توسط Terra Labs در کره‌جنوبی توسعه یافته است. بلاک‌چین Terra بر اساس Cosmos SDK ساخته شده است. Cosmos SDK چارچوبی است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد بلاک‌چین‌های سفارشی ایجاد کنند و برنامه‌های غیرمتمرکز خود را روی Terra برای موارد مختلف بسازند.

در حال حاضر، اکوسیستم ترا شامل بیش از ۱۰۰ پروژه ساخته شده است که این پروژه‌ها شامل مجموعه‌ توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و برنامه‌های Web 3 است. اکوسیستم Terra توسط Do Kwon، فارغ التحصیل سابق علوم کامپیوتر دانشگاه استنفورد شکل گرفت.

کسی که در فهرست تاثیرگذارترین افراد CoinDesk در سال 2021 هم قرار گرفت. این اکوسیستم اخیرا رشد فوق‌العاده‌ای را تجربه کرد. اما رشد این پلتفرم فقط تا حدود یک هفته پیش ادامه داشت. در یک هفته گذشته لونا افت قیمتی شدیدی را تجربه کرده است.

ارزش دارایی‌های قفل شده پلتفرم مالی غیرمتمرکز Anchor که بازده سپرده‌های UST (استیبل کوین) را فراهم می‌کند در پی این ریزش دچار کاهش شد و از حدود ۲۰ میلیارد دلار به ۱.۶ میلیارد دلار رسید. در پی این کاهش، استیبل کوین UST نتوانست برابری ارزشش را با دلار آمریکا حفظ کند و قیمت این توکن تا حدود ۰.۲ دلار هم پایین آمد. قیمت توکن LUNA هم از ۸۷ دلار به حدود یک دلار رسید.

با از دست رفتن مقاومت‌های قیمتی لونا و همچنین کاهش پشتوانه استیبل کوین این پلتفرم احساسات معامله‌گران به اوج رسید و با اضافه شدن موجی از هولدرهای فروشنده این توکن برای حفظ ارزش سرمایه، روند کاهش قیمت باعث شکل‌گیری فضای بی‌اعتمادی به آلت‌کوین‌ها شد و سایر توکن‌ها هم دچار افت قیمتی شدند.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.