سامسونگ توسعه فناوری 6G را آغاز کرد!

فناوری 6G به طیفی با پهنای باند فوق‌العاده گسترده نیاز دارد که از «صد‌ها مگاهرتز تا ده‌ها گیگاهرتز» متغیر است.

به گزارش فاواپرس به نقل از gizchina، سامسونگ الکترونیکس به تازگی کاغذ سفید جدیدی منتشر کرده است که برنامه‌های خود را برای نسل بعدی استاندارد شبکه، یعنی فناوری 6G، به نمایش می‌گذارد. این شرکت مقاله‌ای با عنوان «طیف 6G: گسترش مرز» به اشتراک گذاشته است.

سونگ هیون چوی معاون اجرایی سامسونگ و رییس مرکز تحقیقات ارتباطات پیشرفته می‌گوید: «ما از مدت‌ها قبل، سفر خود را برای درک، توسعه و استانداردسازی فناوری 6G آغاز کرده‌ایم. ما متعهد هستیم که رهبری این فناوری را به عهده بگیریم و یافته‌های خود را برای گسترش چشم‌انداز خود به اشتراک بگذاریم تا انسان‌ها بتوانند سرعت اینترنت بالاتری را تجربه کنند.»

فناوری 6G به طیفی با پهنای باند فوق العاده گسترده نیاز دارد که از «صد‌ها مگاهرتز تا ده‌ها گیگاهرتز» متغیر است. این شرکت همچنین بر روی بهبود پوشش استاندارد‌های ارتباطی نسل بعدی نیز متمرکز شده است. به همین منظور سامسونگ تمام باند‌های موجود را برای 6G در نظر گرفته است؛ از باند پایین زیر ۱ گیگاهرتز تا باند متوسط در محدوده ۱ تا ۲۴ گیگاهرتز و حتی باند‌های بالا که در محدوده ۲۴ تا ۳۰۰ گیگاهرتز قرار دارند.

فاواپرس / 6G

با رسیدن به پیشرفت‌های احتمالی 6G، سامسونگ ادعا می‌کند که سرعت 6G ممکن است به ۱ ترابیت بر ثانیه (Tbps) نیز برسد که ۵۰ برابر سریع‌تر از ۲۰ گیگابیت بر ثانیه در شبکه‌های 5G است.

این شرکت طی آزمایشات خود در ژوئن ۲۰۲۱، موفق شد نرخ داده ۶ گیگابیت بر ثانیه را در فاصله ۱۵ متری نشان دهد. در فاصله ۳۰ متری در داخل ساختمان، این شبکه توانست سرعت داده ۱۲ گیگابیت بر ثانیه را دریافت کند. در فاصله ۱۲۰ متری نیز نرخ داده به ۲.۳ گیگابیت بر ثانیه می‌رسید. سامسونگ قصد دارد در آینده جزئیات بیشتری در خصوص تحقیقات خود در زمینه 6G به اشتراک بگذارد.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.