مجلس دیوان عدالت اداری را از رسیدگی به شکایت‌ها علیه شورای عالی فضای مجازی منع کرد

در جریان اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری، مجلس رسیدگی به مصوبات شورای عالی فضای مجازی را از صلاحیت دیوان عالی عدالت اداری خارج کرد.

به گزارش فاواپرس، در جلسه علنی امروز نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جریان اصلاح قانون «تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» تصمیم گرفتند، دیوان عدالت از رسیدگی به «شـکایات، تظلّمات و اعتراضات» علیه شورای عالی فضای مجازی منع شود.

ماده ۱۲ قانون «تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» مقرر کرده است هیات عمومی دیوان عدالت اداری کشور حق دارد به شکایت‌ اشخاص حقیقی و حقوقی در مورد تخلف از آیین‌نامه‌ها و مقررات دولتی، شهرداری‌ها و موسسات عمومی غیردولتی رسیدگی کند.

در تبصره این ماده چند مورد از جمله «تصمیمات رئیس قوه قضائیه و مصوبات و تصمیمات شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، مجلس خبرگان و شورای عالی امنیت ملی» از شمول این حکم خارج شده‌اند و در صورت تایید شورای نگهبان، شورای عالی فضای مجازی نیز به این موارد اضافه می‌شود.

بر اساس تبصره ۲ این ماده که امروز به تصویب رسید: «رسیدگی به مصوبات شورای عالی فضای مجازی در حوزه تحت صلاحیت این نهاد، از شمول حکم این ماده خارج است.»

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.