هکر 15 ساله اپلیکیشن شاد دستگیر شد

پلیس فتای قم از دستگیری یک هکر 15 ساله که با هک اپلیکیشن شاد آموزش و پرورش اقدام به کلاهبرداری از معلمان و مدیران کرده بود، خبر داد.

سرهنگ علی موالی با اعلام این خبر افزود تعدادی از معلمان و مدیران مدارس به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرده‌اند که پیام هایی از شماره های ناشناس با عناوین «شاد مدیران مدارس» ، « اینترنت دانش آموزی» و «اهدای ۱۲ گیگ اینترنت رایگان» برای آنها ارسال شده است.

در ادامه نیز هکر 15 ساله با استفاده از ترفندهای متقلبانه حساب کاربری شبکه شاد آنها را هک کرده است. پس از بررسی صورت گرفته مشخص شد این هکر بدافزاری را بر روی گوشی افراد نصب کرده و از این طریق به بخش پیامک‌ها دسترسی پیدا کرده است.

در همین رابطه پلیس فتا با اقدامات تخصصی کارشناسان مشخصات این دانش آموز ۱۵ ساله را یافته و طی تعامل با حراست آموزش و پرورش و هماهنگی با مقام قضائی نامبرده به پلیس فتا فراخوانده شده است.

این هکر نوجوان با ارسال پیام‌هایی از طرف پشتیبانی شاد، فایل حاوی بدافزار را با متن «این فایل از طرف تیم فنی پشتیبان شاد برای مدیران زحمتکش فراهم گردیده است لطفاً شاد را بروزرسانی کنید» برای معلمان و مدیران مدارس ارسال کرده و سپس با دسترسی به پیامک‌های قربانیان به حساب کاربری شاد آنها وارد شده است.

در ادامه این دانش آموز هکر، مدیریت کانال های اطلاع رسانی مدارس را در دست گرفته و محتوای کانال را به موزیک و فان تغییر داده و در نهایت کانال را در قبال شارژ همراه اول بفروش رسانده است.

بر اساس اعلام پلیس فتا همدست ۱۶ ساله این هکر به پلیس احضار شده و طی تحقیقات عنوان داشت خطوط مدیران مدارس را از طریق جستجو در بین گروه های آموزشی بدست آورده و در اختیار دوست خود قرار داده است.

وی از ارسال این پرونده به مرجع قضائی خبر داد و ا با همکاری فاوا استان و هماهنگی معاون دادستان شهرستان قم، از طریق پیامک به خطوط بدست آمده اطلاع رسانی شد تا در صورت تمایل نسبت به طرح شکایت اقدام نمایند.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.