وزیر ارتباطات:

اگر تعرفه پستی افزایش نیابد، شرکت پست ورشکسته می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اگر تعرفه پستی افزایش نیابد همین الان شرکت پست زیان ده است و ماهی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد دارد ضرر می‌دهد و اگر با این روند جلو برود ورشکسته می‌شود.

به گزارش فاواپرس، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش تعرفه پستی و اخلال جدی در برخی مشاغل خرد که در بستر فضای مجازی فعالند، گفت: تعرفه‌های پست از سال ۹۸ تا امسال افزایش پیدا نکرده بود و شما به من بگویید در کشور ما چه چیزی از سال ۹۸ افزایش پیدا نکرده و چند درصد افزایش داشتند؟ طبق آمار بانک مرکزی تورم در این ۳ سال بیش از ۱۲۰ درصد بوده و پست هم یک شرکت درآمد- هزینه‌ای است و تمام هزینه‌های آن اعم از حقوق پرسنل، زیرساخت‌ها و کامیون هایش از محل درآمدی است که از مردم دریافت می‌کند و دولت هیچ کمکی نمی‌کند.

زارع پور افزود: اگر این اتفاق نیفتد همین الان شرکت پست زیان ده است و ماهی ۱۵۰ تا ۲۰۰ میلیارد دارد ضرر می‌دهد و اگر با این روند جلو برود ورشکسته می‌شود و پستی باقی نخواهد ماند که بخواهد خدمت رسانی کند.وزیر ارتباطات ادامه داد: اگر بخواهیم طبق تورم افزایش بدهیم باید ۱۲۰ درصد افزایش پیدا می‌کرد، اما الان حداکثر افزایش ۴۰ درصدی اتفاق افتاده و به نظرم اتفاق ویژه‌ای برای کسب و کارها نیفتاده است و من اعلام کردم که هر کس حاضر است که جنس هایش را به قیمت سال ۹۸ بفروشد ما هم با تعرفه سال ۹۸ حساب می‌کنیم.

وی در پاسخ به سوالی درباره عدم پذیرش پست سفارشی توسط برخی دفاتر پستی و همچنین افزایش بیش از ۴۰ درصدی تعرفه پستی در برخی مراکز گفت:اگر بیشتر از ۴۰ درصد بوده با ۱۹۳ تماس بگیرند و سازوکار ویژه‌ای دیده شده و رسیدگی می‌کنند و اگر مبلغ اضافه دریافت شده باشد پس می‌دهند.

وی همچنین درخصوص خبری در فضای مجازی مبنی بر پرتاب ماهواره جدید بیان داشت: تا آخر سال چند پرتاب خواهیم داشت و قرار بود همین ایام باشد و ان شاالله بزودی و تا پایان تابستان پرتاب خواهیم داشت.

  

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.