در جلسه اول شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان مطرح شد

افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی از تأکید و تأیید شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان بر لزوم افزایش سرمایه این صندوق خبر داد.

رییس صندوق نوآوری و شکوفایی از تاکید و تایید شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان بر لزوم افزایش سرمایه این صندوق خبر داد و گفت: در اولین جلسه این شورا که عصر پنجشنبه برگزار شد، رئیس‌جمهور از سازمان برنامه‌وبودجه خواست تا به‌فوریت، مراحل قانونی افزایش سرمایه صندوق نوآوری را که در قانون جهش تولید دانش‌بنیان و قانون بودجه ۱۴۰۱ نیز به آن اشاره شده است، در دستور کار خود قرار دهد.

علی وحدت در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، با اشاره به تشکیل نخستین جلسه شورای راهبری فناوری‌ها و تولیدات دانش‌بنیان در عصر روز پنجشنبه با حضور رئیس‌جمهوری، گفت: در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام‌گرفته در راستای اجرای قانون جهش تولید دانش‌بنیان ارائه و یکی از مهم‌ترین مباحثی که در این میان مطرح شد و آیت‌الله رئیسی نیز بر آن تاکید بسیار کردند، مسئله لزوم افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی به‌عنوان مهم‌ترین نهاد تامین مالی زیست‌بوم فناوری در کشور بود.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی تصریح کرد: در این جلسه رئیس‌جمهوری باتوجه‌به نام‌گذاری سال جاری به نام تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین، به اهتمام دولت سیزدهم در توسعه اقتصاددانش بنیان و حمایت از شرکت‌های فعال در زیست‌بوم نوآوری کشور اشاره و بر این نکته تاکید کردند که سرمایه کنونی صندوق نوآوری پاسخگوی نیازهای فزاینده شرکت‌های دانش‌بنیان نیست و با عبور تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان از مرز ۶٨٠٠ شرکت، لازم است سرمایه صندوق افزایش یابد.

او همچنین بیان کرد: در این جلسه دکتر رئیسی از سازمان برنامه‌وبودجه خواستند تا به‌فوریت و جدیت نسبت به افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی اقدام کند.

وحدت ادامه داد: لزوم افزایش سرمایه صندوق نیز سال گذشته توسط مجلس شورای اسلامی، هم در قانون جهش تولید دانش‌بنیان و هم در قانون بودجه کشور به تصویب رسیده است.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟