نماینده حامی طرح صیانت:

قالیباف برای قانونمندی فضای مجازی به رهبری قول داده است

ویس‌کرمی ضمن ابراز بی‌اطلاعی از آخرین وضعیت طرح صیانت اعلام کرد رئیس مجلس در حضور رهبری قول داده است تا بحث قانونمندی فضای مجازی را به زودی تعیین تکلیف کند.

به گزارش فاوا پرس، مهرداد ویس‌کرمی، نماینده مجلس و از موافقان جدی طرح صیانت در گفت‌و‌گو با انتخاب درباره وضعیت و از سرگیری مجدد طرح موسوم به «صیانت از فضای مجازی» اظهار داشت: به صورت رسمی چیزی نشنیده‌ام و چیزی هم به ما اعلام نکرده‌اند. غیر از موادی که به شورای عالی فضای مجازی رفته است، کار جدیدی نشده است. اما بحث قانونمندی فضای مجازی را آقای قالیباف در حضور مقام معظم رهبری قول دادند که به زودی تعیین تکلیف کنند.

به گفته وی در صحبت‌های شفاهی هم وعده‌هایی برای تعیین تکلیف قانون فضای مجازی تا آخر خرداد مطرح شده بود: اما اینکه کار عملی شده باشد را حداقل بنده نشنیده‌ام.

این سخنان در حالی مطرح شده است که زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس چند روز پیش در واکنش به آخرین وضعیت طرح صیانت گفته بود مکررا پیگیر این طرح بوده و قالیباف قول داده است که تا دو هفته آینده این طرح در دستور کار مجلس قرار بگیرد.

قانونمندسازی فضای مجازی از خواسته‌های جدی رهبری است که رییس جمهور، رییس مجلس و حتی وزیر ارتباطات بر لزوم آن تاکید کرده‌اند. این امر حتی مورد تایید کارشناسان بوده اما بسیاری معتقدند راه قانونمندی فضای مجازی از طرح صیانت نمی‌گذرد.


به اعتقاد کارشناسان و فعالین فضای مجازی، طرح صیانت چالش‌های بسیاری را برای کسب‌وکارها و دسترسی آزاد مردم به اطلاعات به وجود خواهد آورد.

گفتنی است طرح صیانت نزدیک سه ماه است که مسکوت مانده و اعضای کمیسیون مشترک و موافقین این طرح، بارها برای به جریان افتادن آن تلاش کرده‌اند. پیش از این نمایندگان مجلس در یک رای‌گیری، با بازگشت بررسی این طرح به صحن علنی موافقت کرده بودند.

 

 


خبرهای مرتبط

 


 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.