4 سوال در مورد آلت تناسلی مردان که از پرسیدنشان خجالت می‌کشید

آلت تناسلی همه آقایان یک شکل و یک اندازه نیست و طبیعی است فکر اینکه طبیعی نبودن چیزی در مورد آن، ذهن تان را به خود مشغول کند.

آلت تناسلی مردان در همه آقایان یک شکل و یک اندازه نیست و طبیعی است فکر این که طبیعی نبودن چیزی در مورد آن، ذهن‌تان را به خود مشغول کند.

مراجعه به پزشک برای صحبت درباره ی اندام های خصوصی خود می تواند کار دشواری به نظر برسد و اگر آمادگی این کار را در خود نمی بینید، ما این کار را برایتان انجام داده ایم.

در این مطلب به چند پرسش رایج درباره ی آلت تناسلی آقایان و پاسخ کارشناسان به آن ها خواهیم پرداخت.

فاواپرس / آلت تناسلی مردان

۱- آیا ممکن است آلت تناسلی مردان بشکند؟

آلت تناسلی آقایان هیچ استخوانی ندارد.

با این حال، امکان شکستگی آلت تناسلی آن ها وجود دارد که البته اتفاق نادری است و علت آن به طور کلی آسیب دیدگی آلت تناسلی است.

آلت تناسلی مردان در حالت نعوظ مملو از خون می‌شود.

دو حفره ی استوانه‌ای شکل به نام «جسم غاری» (Corpora Cavernosa) در آلت تناسلی آقایان وجود دارد که از خون پر می شود و اگر دچار شکستگی آلت تناسلی شوید، ممکن است جداره ی این حفره های استوانه ای شکل از هم پاره شود.

این اتفاق اغلب به دلیل آسییب دیدگی آلت تناسلی مردان رخ می‌دهد. ممکن است در حین برقراری رابطه جنسی، آلت تناسلی تان یکباره ضربه بخورد یا خم شود و در اینصورت، اغلب یک صدای شکستگی به گوش می رسد.

اما از کجا متوجه شوید این اتفاق رخ داده است؟

در این حالت ممکن است یکباره دچار یک درد شدید ناگهانی شوید و آلت تناسلی تان تغییر رنگ دهد و ورم کند.

در صورت وقوع این اتفاق باید فوراً به اورژانس مراجعه کنید چرا که برای رفع پارگی جداره ی آن حفره های استوانه ای شکل باید تحت عمل جراحی قرار گیرید.

۲- منی طبیعی چگونه است؟منی غلظتی ژل مانند، تا حدی شبیه به سفیده ی تخم مرغ دارد و اغلب سفید یا حتی خاکستری روشن است.

در هنگام انزال، به طور متوسط، حدود ۲ تا ۵ میلی لیتر منی تولید می شود که تقریباً مقداری معادل یک قاشق چایخوری است.

منی معمولاً بویی قلیایی، تا حدی شبیه به وایتکس دارد، برعکس pH اسیدی درون واژن زنان.

اگر متوجه تغییری در منی خود شدید، مثلاً به سبز یا زرد یا صورتی تغییر رنگ داد یا در آن خون دیدید، به پزشک مراجعه کنید.

۳- آیا خمیدگی و کج بودن آلت تناسلی آقایان طبیعی است؟

آلت تناسلی مردان در همه افراد یک شکل و یک اندازه نیست و شاید متوجه شده باشید که در هنگام نعوظ، آلت تناسلی تان مستقیم به طرف بالا یا پایین قرار می گیرد یا اندکی انحنا دارد یا به طرف راست یا چپ خم می شود.

این مسأله طبیعی است اما اگه خمیدگی آلت تناسلی قابل توجه تر باشد یا باعث درد شود یا هنگام برقراری رابطه جنسی، انجام دخول را برایتان دشوار کند، باید به پزشک مراجعه کنید.

یک مشکل پزشکی به نام بیماری پیرونی (Peyronie Disease) وجود دارد که در این حالت آلت تناسلی مردان خمیدگی قابل توجه تری پیدا می‌کند و با روش‌هایی همچون استفاده از دستگاه ساکشن و عمل جراحی درمان می شود.

۴- اندازه طبیعی آلت تناسلی آقایان چقدر است؟

تحقیقات نشان داده آقایان به اشتباه آلت تناسلی خود را کوچک می دانند.

برخلاف باور عمومی، بزرگی آلت تناسلی ارتباطی با مردانگی یا قدرت باروری ندارد.

اندازه ی آلت تناسلی در هر فردی متفاوت است. آلت تناسلی آقایان در حالت غیر نعوظ به طور متوسط ۹ سانتیمتر است اما این بدان معنی نیست که هر اندازه ای کمتر یا بیش تر از این، طبیعی نیست.

در حالت نعوظ نیز آلت تناسلی مردان اندازه ای بین ۱۳ تا ۱۸ سانتیمتر دارد.

به خاطر داشته باشید که هنگام برقراری رابطه جنسی، اغلب خانم ها تنها با دخول به ارگاسم نمی رسند و به همین دلیل، اندازه ی آلت تناسلی مرد ممکن است چندان مهم نباشد.

  

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.