مردی که متوجه شد با تخمدان و رحم متولد شده است

مردی 33 ساله، پس از مشاهده خون در ادرار متوجه شد که با تخمدان و رحم متولد شده است.

چن لی، ۳۳ ساله اهل چین، پس از مراجعه به پزشک با شکایت از وجود خون در ادرار و درد در شکم، متوجه شد که با تخمدان و رحم متولد شده است. این مرد پس از مراجعه به پزشکان متوجه شد که ترنس بینا جنسیتی به دنیا آمده است.

پزشکان شهر کوچکی در استان سیچوآن به این مرد اطلاع دادند که علیرغم داشتن اندام تناسلی مردانه، او با کروموزوم های جنسی زنانه، تخمدان ها و رحم به دنیا آمده است.پس از اینکه او احساس ناراحتی مداوم در داخل و اطراف معده خود داشت، پزشک تشخیص داد که مبتلا به آپاندیسیت است. اما پس از درمان، درد ادامه داشت و سال گذشته، معاینات پزشکی، علت واقعی وضعیت او را مشخص کرد. درد او، ناشی از قاعدگی بود و خون مکرر در ادرارش به خاطر پریودهایش بود.

فاواپرس / مردی که متوجه شد با تخمدان و رحم متولد شده است

این مرد پس از اینکه فهمید بینا جنسیتی است، به شدت شوکه شد. او از این وضعیت ناراحت بود و با اینکه سطح پایین‌تر از حد متوسط هورمون جنسی مردانه آندروژن و هورمون‌های جنسی زنانه هم سطح با یک زن بالغ سالم داشت، ماه گذشته تحت یک عمل جراحی سه ساعته قرار گرفت تا اندام های زنانه خود را خارج کند.فاواپرس / مردی که متوجه شد با تخمدان و رحم متولد شده است

حالا او می تواند زندگی خود را به عنوان یک مرد داشته باشد، اما نمی تواند تولید مثل کند، چراکه بیضه های او قادر به تولید اسپرم نیستند. جراح او گفت که این عارضه اغلب در سنین نوجوانی فرد آشکار می شود. در حالی که این وضعیت، تأثیر کمی بر سلامت جسمانی افراد دارد، می تواند منجر به آسیب روانی شود.

فاواپرس / مردی که متوجه شد با تخمدان و رحم متولد شده است

سال گذشته در موردی مشابه، زمانی که یک زن ۲۵ ساله در چین به دلیل آسیب دیدگی مچ پا به پزشک مراجعه کرد، مشخص شد که با کروموزوم های مردانه متولد شده است. زن جوان، هرگز در زندگی خود پریود نشده بود، اما اعتراف کرد که این واقعیت را پنهان کرده است. وقتی مادرش در کودکی او را نزد پزشک برد، تنها به او گفته شد که ممکن است رشد او کند تر از هم سالانش باشد. او گفت: «بعد از اینکه بزرگ شدم، این موضوع را بسیار شرم آور دیدم، بنابراین به طور جدی پیگیر آن نشدم.» رسانه‌های محلی این حادثه را، نشان دهنده کمبود آموزش جنسی مناسب در چین دانستند.

  

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.