همایش بورسی شدن شرکت‌های دیجیتال برگزار می‌شود

همایش بررسی حضور شرکت‌های دیجیتال و دانش‌بنیان در بازار سرمایه، فردا با حضور وزیر اقتصاد، معاون علمی رییس‌جمهوری و مدیرعامل ایرانسل، به میزبانی بورس تهران برگزار می‌شود.

به گزارش فاواپرس به نقل از بورس تهران، محمد امین قهرمانی با اشاره به اینکه در زمینه تدوین مقررات خاص برای امکان پذیرش سهام این دسته از شرکت‌ها در بورس تهران، گام‌های مهمی برداشته شده است، گفت: با توجه به شعار سال ۱۴۰۱، بورس تهران نیز تمام تلاش و همت خود را در جهت کمک و تعالی حوزه دانش بنیان به کار گرفته تا ضمن گسترش کیک بازار سرمایه و بهبود درآمد و حاشیه سود خود، سهمی را در پیشبرد این حوزه و در نتیجه تعالی اقتصاد کشور ایفا کند.

قهرمانی ضمن اشاره به فعالیت بورس تهران در سال‌های اخیر و به ویژه از اواخر سال ۱۴۰۰، افزود: بورس تهران جلساتی را با شرکت‌های مطرح در این حوزه برگزار و به دنبال کسب شناخت از ماهیت کسب و کار، نحوه فعالیت، چالش‌ها و دغدغه‌ها، نحوه نقش آفرینی آن‌ها در اقتصاد و … بوده تا از این طریق به نحوه ایفای نقش خود در این حوزه مهم پی ببرد.

وی در ادامه در خصوص دو رویکرد اساسی بورس اوراق بهادار تهران در قبال این شرکت‌ها گفت: یکی از رویکردهای بورس تهران در قبال شرکت‌های دانش بنیان، تأمین مالی و پذیرش سهام این شرکت‌ها در راستای توسعه آن‌ها است و رویکرد دوم بهره‌گیری از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این نوع شرکت‌ها، به ویژه شرکت‌های استارت‌آپ به منظور رفع نیازهای بورس اوراق بهادار تهران به خصوص در حوزه فناوری و دیجیتال است.

معاون ناشران و اعضای بورس تهران تاکید کرد: هدف از برگزاری این همایش آشنایی بازار سرمایه با نحوه فعالیت، چرخه عمر طی شده، آخرین وضعیت این صنعت، مسائل، چالش‌ها و نکات اساسی در این حوزه، جایگاه ایران، چشم‌انداز و دورنمای آتی و نحوه ارزشیابی این نوع شرکت‌ها است.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟