هشدار فتا به اجاره‌دهندگان کارت بانکی

رییس پلیس فتا استان خوزستان از دستگیری کلاهبرداری که در شبکه‌های اجتماعی با اجاره کارت‌های بانکی شهروندان دست به اقدامات مجرمانه می‌زد خبر داد و در این خصوص به شهروندان هشدار داد و گفت: اجاره دادن کارت بانکی معاونت در انجام جرم است.

به گزارش فاواپرس، سرهنگ علی حسینی در این خصوص گفت: با وصول پرونده‌هایی در زمینه کلاهبرداری و سایت‌های شرط‌بندی و قمار با سرنخ‌های یکسان موضوع به طور جد در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با بررسی‌های انجام شده مشخص شد که افراد مختلفی کارت بانکی خود را در ازای دریافت مبالغی اندک اجاره داده‌اند.

حسینی در ادامه گفت: افسران سایبری پلیس فتا خوزستان پس از اقدامات تخصصی و اطلاعاتی، موفق به شناسایی اجاره کننده کارت‌های بانکی شدند و پس از آن با هماهنگی مراجع قضایی آن دستگیر و به پلیس فتا منتقل کنند.

وی بیان کرد: پس از شروع تحقیقات، متهم که در ابتدا داشتن هرگونه فعالیت مجرمانه را انکار می کرد، پس از اینکه با مستندات و ادله‌های دیجیتالی جمع‌آوری شده از وی رو به رو شد، راهی جز بیان حقیقت نداشت و سرانجام لب به اعتراف گشود.

متهم شیوه مجرمانه خود را اینگونه توضیح داد: با ترفندهای مختلف در شبکه‌های اجتماعی، کارت‌های بانکی افراد ناآگاه و نیازمند را اجاره و با استفاده از همان کارت‌های اجاره‌ای از شهروندان کلاهبرداری می‌کردم.

حسینی ادامه داد: افراد سودجو و کلاهبردار با سوء‌استفاده از ناآگاهی و ساده‌انگاری برخی از افراد از در دوستی و دلسوزی وارد شده و با به دست آوردن حساب و کارت بانکی، آنان را در جرم ارتکابی خود شریک می‌کنند.

وی در این خصوص به هموطنان هشدار داد: مسئولیت تمامی تراکنش‌های حساب‌ها و کارت‌های بانکی‌ شهروندان بر عهده مالکین حساب خواهد بود و اجاره دادن کارت‌های بانکی نیز معاونت در انجام جرم است.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟