8 سال زندان در انتظار شکیرا

شکیرا که در زندگی حرفه‌ای خود بیش از 60 میلیون آلبوم فروخته، روز چهارشنبه توافقنامه پیشنهادی دادستان‌ها را رد کرد.

به گزارش فاواپرس، شکیرا که در زندگی حرفه‌ای خود بیش از ۶۰ میلیون آلبوم فروخته، روز چهارشنبه توافقنامه پیشنهادی دادستان‌ها را رد کرد و در بیانیه‌ای از طریق وکلایش گفت که «کاملاً از بی‌گناهی خود مطمئن است» و تصمیم گرفته است پرونده را به دادگاه بکشاند تا بی‌گناهی‌اش ثابت شود.

با ترکیبی از ریتم های لاتین و عربی و تاثیر راک، شکیرا با ترانه هایی مانند «Hips Don’t Lie»، «Whenever, Wherever» و «Waka Waka»، برنده سه جایزه گرمی شد و موفقیت های جهانی بسیاری کسب کرد.

دادستان های اسپانیا می گویند شکیرا در سال ۲۰۱۱ زمانی که رابطه اش با جرارد پیکه، مدافع اف سی بارسلونا علنی شد، به اسپانیا نقل مکان کرد، اما تا سال ۲۰۱۵ اقامت مالیاتی رسمی خود را در باهاما حفظ کرد. این زوج که دارای دو فرزند هستند، در ژوئن جدایی خود را اعلام کردند. دادستان‌های اسپانیا روز جمعه اعلام کردند این فوق ستاره موسیقی جهانی، پس از رد دادخواست در مورد اتهامات فرار مالیاتی، محکومیتی بیش از هشت سال زندان خواهند داشت.

فاواپرس / 8 سال زندان در انتظار شکیرا

دادستان‌های اسپانیا روز جمعه از دادگاه این کشور خواستند که شکیرا، ستاره کلمبیایی موسیقی پاپ را در صورت اثبات جرم کلاهبرداری مالیاتی، به هشت سال و دو ماه زندان محکوم کند.

خانم شکیرا خواننده ۴۵ ساله و برنده ۳ جایزه گرمی (با نام کامل شکیرا ایزابل مبارک ریپول) متهم به عدم پرداخت ۱۴.۵ میلیون یورو مالیات به دولت اسپانیا، برای سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ میلادی است.

در کیفرخواست شکیرا شش اتهام علیه او مطرح شده است و دادستان‌ها روز جمعه اعلام کردند که قصد دارند علاوه بر حکم حبس، او را به پرداخت جریمه‌ای ۲۴ میلیون یورویی نیز محکوم کنند.

شکیرا که در زندگی حرفه‌ای خود بیش از ۶۰ میلیون آلبوم فروخته، روز چهارشنبه توافقنامه پیشنهادی دادستان‌ها را رد کرد و در بیانیه‌ای از طریق وکلایش گفت که «کاملاً از بی‌گناهی خود مطمئن است» و تصمیم گرفته است پرونده را به دادگاه بکشاند تا بی‌گناهی‌اش ثابت شود.

فاواپرس / 8 سال زندان در انتظار شکیرا

دادستانی بارسلونا همچنین از این خواننده ۴۵ ساله که از ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴، بیش از ۱۴ میلیون دلار درآمد کسب کرده و از اداره مالیات اسپانیا کلاهبرداری کرده است، جریمه ای نزدیک به ۲۴.۵ میلیون دلار طلب خواهند کرد. شکیرا که تا به امروز بیش از ۶۰ میلیون نسخه آلبوم آثارش را فروخته است، روز چهارشنبه توافقنامه پیشنهادی دادستان های اسپانیا را رد کرد و در بیانیه ای از طریق وکلایش گفت که کاملاً از بی گناهی خود مطمئن است و تصمیم گرفته است که این پرونده دادگاهی شود. او اطمینان دارد که بی گناهیش ثابت خواهد شد.

روز چهارشنبه، این ستاره از نقض کامل حقوق خود و روش های سوء استفاده آمیز توسط دادستانی اسپانیا انتقاد کرد. او ادعا کرد که دادستان‌ها بر مالیات درآمد کسب‌شده در طول تورهای بین‌المللی او و برنامه تلویزیوی «صدا» که در آن به عنوان داور مسابقات حضور داشت و در ایالات متحده فیلمبرداری می شد، اصرار داشتند؛ در حالی که به ادعای شکیرا، هنوز در آن زمان او، اقامت اسپانیا را نداشته است.

فاواپرس / 8 سال زندان در انتظار شکیرا

هنوز تاریخ برگزاری جلسه دادگاه تعیین نشده است

هنوز ارجاع رسمی این پرونده به دادگاه اعلام نشده و تاریخ محاکمه نیز تعیین نشده است. وکلای شکیرا، یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در صنعت موسیقی جهانی، می‌گویند ممکن است تا شروع محاکمه توافقی صورت بگیرد.

به ادعای دادستان‌ها، از آنجا که شکیرا بیش از نیمی از هر سال را طی سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ میلادی در اسپانیا گذرانده، باید در این کشور مالیات می‌پرداخته است.

اما تیم روابط عمومی این خواننده مشهور آمریکای لاتین می‌گوید که او همیشه وظایف مالیاتی خود را انجام داده است؛ از جمله مبلغی را که دادستان‌ها اصرار دارند او بدهکار است.

شکیرا نیز می‌گوید که برخلاف ادعای دادستان‌ها، او مبلغ ۱۷.۲ میلیون یورو به مقامات مالیاتی اسپانیا پرداخت کرده و «سال‌هاست که هیچ بدهی به خزانه‌داری این کشور ندارد».

فاواپرس / 8 سال زندان در انتظار شکیرا

ماجرای این دادگاه در حالی جنجالی شده که شکیرا به تازگی به رابطه ۱۱ ساله خود با جرارد پیکه، ستاره تیم فوتبال بارسلونا پایان داده است. این زوج پیش از این در بارسلون زندگی می‌کردند و دارای دو فرزند هستند.

وکلای او می گویند که تا سال ۲۰۱۴، شکیرا بیشتر پول خود را از تورهای بین المللی به دست آورده است، به گفته آنها او، در سال ۲۰۱۵، به طور کامل به اسپانیا نقل مکان کرد و از همان زمان، تمام تعهدات مالیاتی خود را انجام داده است. او می گوید که بیش از ۱۷ میلیون دلار به مقامات مالیاتی اسپانیا پرداخت کرده و سال هاست که هیچ بدهی ای به خزانه داری این کشور ندارد. دادگاه بارسلونا در ماه مه درخواست تجدیدنظر این خواننده برای رد اتهاماتش را رد کرد.

نام شکیرا در یکی از بزرگترین افشاگری‌های اسناد مالی اسپانیا در اکتبر ۲۰۲۱، معروف به «اسناد پاندورا» در میان شخصیت‌های عمومی مرتبط با دارایی‌های خارج از کشور قرار گرفت.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟