توهین مدیرعامل بایننس به ایران! + عکس

پس از اینکه صرافی بایننس، خدمات دهی به مردم ایران را ممنوع کرد، بسیاری از نهادهای بین المللی، انگشت اتهام را به سمت این صرافی نشانه گرفتند و اتهام همکاری این صرافی با کاربران ایرانی را پس اعمال تحریم های اقتصادی زدند. علاوه بر این چانگ پنگ ژائو مدیر عامل صرافی بایننس بارها با توییت های خود کاربران رمزارز در ایران را آشفته کرده است. او در تازه ترین توییت خود توهینی آشکار به شکوه تمدن ایران زمین کرده است.

به گزارش فاوا پرس، پس از اجباری شدن احراز هویت برای استفاده از صرافی بایننس و به دنبال آن ممنوع شدن آن برای کاربران ایرانی، دارایی بسیاری از هم وطنان ما در این صرافی بلوکه شد و متحمل ضررهای سنگینی شدند.

صرافی بایننس در حال حاضر، بیش ترین کاربر و حجم معاملات را در بین تمام صرافی های رمزارز دارد. این صرافی ارز دیجیتال، در ۲۷ مهرماه ۱۴۰۰ به خدمات دهی خود به مردم ایران پایان داد. با این وجود خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شده که صرافی بایننس پس از اعمال تحریم‌ها علیه ایران، به پردازش معاملات برخی مشتریان ایرانی ادامه داده است.

رویترز به استناد مصاحبه با ۷ معامله‌گر ایرانی گفته است با توجه به بررسی انطباق ضعیف این صرافی، معامله‌گران تا شهریور سال گذشته که سخت‌گیری کنترل‌های ضد پول‌شویی افزایش یافت، به تجارت در بایننس ادامه داده‌اند.

این در حالی است که بایننس از آذر ۱۳۹۷ و با خروج دولت آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها، معامله‌گران ساکن ایران را از حضور در پلتفرم خود منع کرد.

رویترز همچنین گفته که معامله‌گران ایرانی به ‌سادگی و با مخفی کردن آی‌پی خود از محدودیت‌های بایننس می‌گذرند.

گفتنی است که این ادعا می‌تواند بایننس را به جمع شرکت‌های تحریمی آمریکا اضافه کند.

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس نیز در واکنشی تند، ادعای رویترز را اخبار جعلی خواند و به این خبرگزاری حمله کرد. ژائو همچنین گفته که بایننس برای تأیید هویت مشتریان خود از سرویسی استفاده می‌کند که متعلق به شرکت رویترز است.

توهین چانگ پنگ ژائو به تمدن ایران

پس از ایجاد این حواشی، روز گذشته چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس در صفحه توییتری خود بنر فیلم ضد ایرانی 300 را به اشتراک گذاشت و در مورد آن نوشت که فیلم مورد علاقه او است.

فاواپرس / توهین مدیرعامل بایننس به ایران!

۳۰۰ یک فیلم آمریکایی در ژانر درام تاریخی حماسی به کارگردانی زک اسنایدر است که در سال ۲۰۰۶ اکران شد.

این فیلم یک دید تخیلی از داستان نبرد ترموپیل که بین سپاه هخامنشی و شهرهای یونان رخ داد را روایت می‌کند.

منتقدان سینما این فیلم را توهین به تمدن ایرانی خواندند. آنها می‌گویند علاوه بر تحریفات تاریخی که در فیلم مشاهده می‌شود، چهره ایرانیان بی شباهت به هیولاها نیست.

خانه سینما در روزهای پایانی سال ۱۳۸۵ در نامه‌ای اقدام هالیوود در دنیای کوچک سینما را محکوم کرد. گروه فیلم و سینمای فرهنگستان هنر هم در نامه‌ای به یونسکو، تولید و پخش فیلم سیصد را «مخرب‌تر از تخریب بناها و آثار ارزشمند مرتبط با میراث تمدنی ملل و اقوام» خواند.

لازم به یاد آوری است صرافی بایننس به دنبال اتهام فروش توکن های کلاهبرداری، دستکاری بازار، ترغیب مردم به سرمایه گذاری در پروژه های اساسا کلاهبرداری تحت پیگرد قانونی دولت ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است. شاید راه انداختن این بازی ها و جریان سازی برای مردم ایران راهی برای فرار از این اتهامات باشد.

پس از این توییت منزجرکننده مدیر عامل صرافی بایننس کاربران به شدت از اقدام او انتقاد کردند.

فاواپرس / توهین مدیرعامل بایننس به ایران!

واکنش یکی از کاربران اینگونه بود:

فاواپرس / توهین مدیرعامل بایننس به ایران!

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟