نمای 360 درجه خیابان‌های ایران در نقشه و مسیریاب نشان اضافه شد

مسیریاب نشان، قابلیت «نشان 360» را به امکانات خود اضافه کرده است تا کاربران بتوانند نمای 360 درجه از خیابان‌های 14 شهر ایران را مشاهده کنند.

به گزارش فاواپرس، مسیریاب نشان، قابلیت «نشان 360» را به امکانات خود اضافه کرده است تا کاربران بتوانند نمای 360 درجه از خیابان‌های 14 شهر ایران را مشاهده کنند. این نخستین بار است که یک اپلیکیشن مسیریاب ایرانی، ویژگی نمای خیابان را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

نقشه و مسیریاب نشان برای اولین بار قابلیت ارائه نمای 360 درجه از خیابان‌ها را به اپلیکیشن خود اضافه کرد. این قابلیت، که «نشان 360» نام دارد، در نسخه ۱۱.۰ اپلیکیشن نشان رونمایی شده و کاربران می‌توانند با فعال کردن لایه «نشان 360»، مناطق عکس‌برداری‌شده را مشاهده کرده و با انتخاب یک نقطه و زدن روی عکس تصویر 360 درجه آن را ببینند.

فاواپرس / نمای 360 درجه خیابان‌های ایران در نقشه و مسیریاب نشان با قابلیت نشان 360

این سرویس اکنون در خیابان‌های اصلی ۱۴ شهر‌ ایران، از جمله تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، کرج، اهواز، قشم، ارومیه، قزوین، اردبیل، تبریز، رشت، یاسوج و شهرکرد فعال شده است. سایر شهرها و معابر نیز به‌مرور به مسیریاب نشان اضافه خواهند شد.

به گفته جواد عامل، مدیر نقشه و مسیریاب نشان، برای پیاده‌سازی این قابلیت در ۱۴ شهر، بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ ساعت معادل ۳۸۶ روز کاری، رانندگی و تصویربرداری انجام شده که در این ساعات بیش از ۲۰ هزار کیلومتر از معابر اصلی و کوچه‌های ایران تصویربرداری شده است.

این اپلیکیشن در نسخه ۱۱.۰، از ویژگی «نشان 360» رونمایی کرده است. با استفاده از این ویژگی، به سادگی می‌توانید ​​منظره‌ای از مقصد خود را قبل از حرکت ببینید، اطراف آن را بررسی کنید یا حتی دنبال یک مکان خاص که در نقشه ثبت نشده است بگردید. این ویژگی حتی در برنامه‌ریزی سفر به شهری دیگر نیز این امکان را به شما می‌دهد تا مکان‌های مورد نظر خود را قبل از مراجعه ببینید و آنها را انتخاب کنید.

حتی ممکن است صرفاً نام مکان، منطقه یا جاده‌ای زیبا را شنیده باشید؛ اکنون این دسترسی برای کاربران نشان وجود دارد تا سری به جاده‌ «اسالم به خلخال»، میدان «نقش جهان» اصفهان یا حتی مناطق طبیعی قشم بزنند.

فاواپرس / نمای 360 درجه خیابان‌های ایران در نقشه و مسیریاب نشان با قابلیت نشان 360

دیگران خوانده‌اند ...

بدین‌ترتیب، با استفاده از این ویژگی، کاربران می‌توانند منظره مقصد خود را قبل از آغاز حرکت ببینند، اطراف محل را بررسی کرده یا حتی یک مکان خاص را که در نقشه ثبت نشده است، جست‌وجو کنند. همچنین، «نشان 360» حتی در برنامه‌ریزی سفر به شهری دیگر نیز این امکان را به شما می‌دهد تا مکان‌های مورد نظر خود را قبل از مراجعه ببینید و آن‌ها را انتخاب کنید.

مدیرعامل نشان درباره چالش‌های فنی و پیچیدگی ارائه این قابلیت نیز چنین توضیح داد: در این پروژه باید حجم بزرگی از تصاویر خام را طی چند مرحله پردازش می‌کردیم. در ابتدا این مراحل روشن و ساده به نظر می‌رسید اما در میانه‌ی راه برخی پیچیدگی‌های پیش‌بینی‌نشده ایجاد شد که در چند مورد ناچار به بازبینی کل فرایند و پردازش مجدد تصاویر شدیم.

فاواپرس / نمای 360 درجه خیابان‌های ایران در نقشه و مسیریاب نشان با قابلیت نشان 360

او در ادامه تصریح کرد که در تمام تصاویری که روی ویژگی نمای 360 درجه نشان قرار گرفته‌اند، حریم خصوصی کاملاً رعایت شده و پلاک خودروها و چهره افراد کاملاً محو شده‌اند.

عامل همچنین گفت که نقشه و مسیریاب نشان سعی خواهد کرد به‌زودی در داخل و خارج از کشور پوشش بیشتری از مناطق عکس‌برداری‌شده را فراهم کند. او در همین رابطه توضیح داد: «این سرویس در آینده می‌تواند به صورت بالقوه ابزاری باشد که در برخی زمان‌ها و بعضی مواقع توسط آن بتوانیم کاربر را به شکل بهتری در مسیریابی همراهی کنیم و نوعی واقعیت تقویت‌شده‌ را در اختیارش قرار دهیم.»

این قابلیت هم‌اکنون در نسخه جدید نشان فعال شده و کاربران می‌توانند با فعال کردن لایه «نشان 360»، مناطق عکس‌برداری‌شده را مشاهده کنند و با انتخاب یک نقطه و زدن روی عکس تصویر °360 آن را ببینند.

 

 


خبرهای مرتبط

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟