آشنایی با قوانین و محدودیت‌های نانوشته در اینستاگرام که نمی‌دانستید

در این مطلب تمام قوانین و محدودیت های اینستاگرام که به تعداد فالو، آنفالو، لایک، کامنت، استوری و… ارتباط دارد را به شما اعلام می‌کنیم.

اینستاگرام، را می‌توان محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در میان ایرانی‌ها نامید. البته اینستاگرام در سراسر جهان طرفداران میلیاردی دارد، در این شبکه اجتماعی ماهانه بیش از یک میلیارد کاربر فعالیت می‌کنند، همچنین بیش از 500 میلیون استوری به صورت روزانه در این شبکه منتشر می‌شود که نشان دهنده وسعت کاربران اینستاگرام است. تعداد کاربران اینستاگرام، از تعداد مردم کشورها و حتی قاره‌ها پیشی گرفته و اگر قوانینی برای فعالیت در آن وضع نشود، شاهد هرج و مرج خواهیم بود.

به همین دلیل اینستاگرام برای تمامی فعالیت‌های کاربرانش از جمله تعداد فالو و آنفالو کردن کاربران، تعداد لایک و کامنت، استوری‌ها، دایرکت و حتی استفاده از هشتگ، محدودیت هایی قائل شده تا برخی سودجویان نتوانند با استفاده از ربات‌ها و روش‌های غیرقانونی، صفحه خود را رشد دهند.

این نکته‌ای است که بسیاری از کاربران ایرانی به آن توجه ندارند، استفاده از انواع برنامه‌های جانبی و ربات‌ها برای افزایش فالوور، آنفالویاب، افزایش لایک و کامنت و… ممنوع است. با استفاده از این برنامه‌ها، اینستاگرام شما را ربات تشخیص داده و صفحه شما را محدود یا غیرفعال (دیسیبل) می‌کند. البته در صورت غیرفعال شدن اکانت اینستاگرام می‌توانید از مقاله برگرداندن اکانت اینستاگرام که پیشتر نوشته شده، کمک بگیرید.

فاواپرس / آشنایی با قوانین و محدودیت‌های نانوشته در اینستاگرام

در عین حال، رفتارهایی از شما که به ربات‌های اینستاگرامی شباهت داشته باشد نیز ممکن است شما را به دردسر بیندازد، فرض کنید شما شخصا در یک مدت محدود بیش از هزار نفر را دنبال کنید، این کار باعث می‌شود اینستاگرام باز هم شما را ربات تشخیص دهد و حد محدودیت اینستاگرام را رد کنید.

بنابراین باید دقت داشته باشید که استفاده از برنامه‌های جانبی، تقبلی و ربات‌ها، همچنین رفتارهایی که شبیه به رفتار ربات‌ها باشد (فالو، آنفالو، لایک و… در تعداد زیاد و مدت محدود) ممکن است موجب غیرفعال شدن صفحه شما شود و پس از آن شما باید به دنبال راه حل‌های مختلف جهت بازگرداندن پیج خود بروید.

پس برای جلوگیری از این اتفاقات بهتر است به قوانین اینستاگرام آشنا باشید تا رفتارهایی انجام ندهید که بعدا به ضررتان تمام شود. در این مطلب تمامی قوانین اینستاگرام که به محدودیت تعداد فالو، آنفالو، لایک، کامنت، استوری، دایرکت، هشتگ، تگ، منشن و… ارتباط دارد را به شما خواهیم گفت.

فاواپرس / آشنایی با قوانین و محدودیت‌های نانوشته در اینستاگرام

قوانین نسبی برای هر صفحه

به طور کلی فعالیت شما باید متناسب با قدمت و فالورهای پیج‌تان باشد، هرچقدر صفحه بزرگ‌تری در اینستاگرام داشته باشید، محدودیت کمتر و آزادی عمل بیشتری دارید. حال این موارد شامل چه چیز‌هایی می‌شود؟ فرض کنید شما دو روز است که یک حساب در اینستاگرام ایجاد کرده‌اید و در این مدت، ده‌ها پست گذاشته و چند هزار کاربر را فالو کرده‌اید، همین تعداد کاربر نیز شما را فالو کرده‌اند، این نوع فعالیت از طرف اینستاگرام مشکوک است.

اما گاهی اوقات یک فرد مشهور وارد اینستاگرام می‌شود و در مدت کوتاهی تعداد زیادی کاربر او را فالو می‌کنند، این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد اما کاملا طبیعی است. یا ممکن است یک بازیگر به واسطه بردن اسکار یا ویدیویی که ترند شده یا فوتبالیستی از یک تیم به تیم جدید می‌رود، در این شرایط به یک باره صفحه اینستاگرام این افراد دچار رشد و یا کاهش تعداد فالوور با ارقام چند صد هزار یا میلیونی است. داستان در این شرایط با یک کاربر ناشناخته که در مدت محدودی، فعالیت‌های غیر معمولی و مشکوک دارد بسیار متفاوت است، اینستاگرام در خصوص این دو پیچ نیز به صورت جداگانه تصمیم‌گیری خواهد کرد.

مجددا فرض کنید یک اکانت شخصی و معمولی در اینستاگرام دارید که تاکنون کمتر از هزار دنبال کننده داشته، این حساب در ظرف چند روز چند هزار دنبال کننده جدید پیدا می‌کند و تعداد لایک و کامنت‌هایش به شدت افزایش می‌یابد، این سناریو هم از طرف اینستاگرام مشکوک است و شاید منجر به بسته شدن حساب آن کاربر شود.

فاواپرس / آشنایی با قوانین و محدودیت‌های نانوشته در اینستاگرام

اما از طرفی یک فرد مشهور، چند سال است که در اینستاگرام حساب دارد و شاید در هر روز چند هزار فالوور جدید داشته باشد و از طرفی چند هزار نفر هم او را آنفالو کنند. نرخ و محدودیت فالو و آنفالو در این دو پیج متفاوت خواهد بود، همانطور که گفته شد، فعالیت شما بر اساس قدمت و فالوورهای پیج‌تان سنجیده می‌شود و فعالیت غیرمعمولی در هر صفحه باعث حساس شدن اینستاگرام به آن پیج می‌شود.

بنابراین برای جلوگیری از محدودیت یا بسته شدن صفحه اینستاگرام تان، نباید فعالیت غیرمعمولی داشته باشید، موارد زیادی وجود داشته که یک فرد برای تبلیغات به تعداد زیادی کاربر دایرکت داده و حالا صفحه‌اش بسته شده، یا برخی صفحات برای افزایش فالورهای خود، کاربران زیادی را فالو می‌کنند تا به استفاده از قانون نانوشته فالوبک، تعداد دنبال کنندگانشان افزایش پیدا کند، در این پیج‌ها اگر فعالیت‌تان غیرمعمولی باشد، احتمال بسته شدن صفحه وجود دارد.

قوانین محدود کننده اینستاگرام

نکته اول آن است که از طرف اینستاگرام هیچ محدودیت و قانون رسمی در این خصوص منتشر نشده، اما تیم‌های پژوهشی و ارزیابی اینستاگرام، آمارهایی از محدودیت‌های این شبکه اجتماعی استخراج کرده‌اند که بر اساس تجربه فردی کاربران بوده و کاملا قابل اطمینان است. این آمارها به صورت حدودی و نسبی اعلام شده و نباید از نظر تعدادی به طور دقیق بر روی آن‌ها حساب باز کرد اما برای آنکه قوانین و محدودیت‌های اینستاگرام به صورت حدودی دست‌تان بیاید، کاملا مفید هستند.

محدودیت روزانه ارسال پست در اینستاگرام

به طور مشخص در این مورد قانونی وجود ندارد و شما می‌توانید هر تعداد پستی که خواستید در طول روز ارسال کنید، اما ارسال پست بیش از حد در بازه زمانی محدود، ممکن است به افزایش حساسیت اینستاگرام به حساب شما کمک کند. در واقع اینستاگرام مجموعه‌ای از فعالیت‌های حساب شما را در نظر می‌گیرد و در صورت تشخیص فعالیت غیرمعمولی یا غیر مجاز، حساب را می‌بندد، ارسال پست فراوان از جمله مواردی است که تنها محدودیتی برای آن وجود ندارد اما باعث مشکوک شدن اینستاگرام به حساب شما می‌شود. به این دلیل بهتر است بین ارسال هر پست حدود 5 تا 7 دقیقه فاصله وجود داشته باشد.

محدودیت روزانه لایک در اینستاگرام

به طور میانگین هر اکانت می‌تواند در طول روز حدودا 300 تا 500 پست را لایک کند، اما دقت داشته باشید که تعداد لایک‌ها نباید به صورت مداوم و پشت سر هم باشد، سعی کنید در یک ساعت بیش از 120 پست را لایک نکنید.

محدودیت روزانه کامنت در اینستاگرام

در طول روز بیش از 180 تا 200 کامنت ارسال نکنید، البته اگر حساب فعالی دارید، آزادی شما بیشتر خواهد بود اما هر کاربر، هر چقدرهم تایم آزاد داشته باشد به طور میانگین نمی‌تواند روزانه بیش از 200 کامنت ارسال کند. فاصله بین کامنت‌ها را نیز رعایت کنید، یعنی به این شکل نباشد که با سرعت و پشت‌سر هم در پست‌های مختلف یا یک پست، کامنت ارسال کنید.

ارسال کامنت تکراری و اصطلاحا، Paste کردن یک کامنت از طرف اینستاگرام قابل شناسایی است، این شبکه اجتماعی متون تکراری را از متون غیرتکراری تشخیص می‌دهد، بنابراین ارسال کامنت تکراری یا استفاده از تعداد زیادی ایموجی بدون نوشتن متن، باعث می‌شود اینستاگرام کامنت‌های شما را اسپم تشخیص دهد و شما را مسدود کند.

محدودیت روزانه فالو و آنفالو کردن در اینستاگرام

به طور میانگین کاربران می‌‎توانند در طول روز 100 تا 150 نفر را فالو یا آنفالو کنند، اگر صفحه شما جدید است این مقدار به 70 یا 80 کاهش پیدا می‎‌کند. همچنین ساعتی حدود 10 تا 15 نفر را می‌توانید فالو یا آنفالو کنید. دقت کنید که این دو مورد به صورت ساعتی هم بررسی می‌شوند بنابراین به هیچ وجه به یکباره تعداد افراد زیادی را فالو یا آنفالو نکنید. نکته دیگر آن است که ممکن است با تعداد فالو بیشتر، موردی برای شما پیش نیاید، ولی آماری که ما ارائه می‌کنیم آمار ایمن و مطمئن برای تعداد فالو و آنفالو است، انجام فالو و انفالو بیش از مقدار گفته شده امکان‌پذیر است اما ریسک زیادی دارد.

محدودیت روزانه فالو شدن در اینستاگرام

خوشبختانه اینستاگرام محدودیت فالو شدن را برداشته و دلیل آن هم هجوم لحظه‌ای کاربران به حساب افراد مشهور و اینفلوئنسرها است، با این وجود سعی کنید تعداد فالو شدن خود را نیز مدیریت کنید تا بیش از 8K در طول یک روز نشود.

محدودیت روزانه ارسال استوری در اینستاگرام

در این مورد اختلاف نظر وجود دارد، برخی می‌گویند از این نظر نیز محدودیتی وجود ندارد، این افراد می‌گویند اینستاگرام استوری را ایجاد کرده تا اتفاقات لحظه‌ای را با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید به همین جهت محدودیتی از این بابت وجود ندارد. اما برخی اعتقاد دارند ارسال روزانه بیش از 100 استوری، اینستاگرام را به حساب شما مشکوک می‌کند.

محدودیت روزانه دایرکت جدید در اینستاگرام

شما می‌توانید با دوستان خود ساعت‌ها چت کنید، این موضوع برای اینستاگرام اهمیتی ندارد اما ارسال دایرکت به افراد جدید (ایجاد چت جدید) محدودیت خواهد داشت، اینستاگرام نمی‌خواهد دایرکت‌هایش به محلی برای تبلیغات یا ارسال اسپم تبدیل شود، به همین جهت محدودیت 80 دایرکت جدید در طول روز بر روی این قسمت وجود دارد. بهتر است حساب‌های تازه‌کار در طول روز بیش از 50 دایرکت جدید نداشته باشند. همچنین پیام کپی شده و تکراری برای افراد متعدد ارسال نکنید.

محدودیت استفاده از هشتگ در هر پست در اینستاگرام

هشتگ‌ها راه خوبی برای افزایش بازدیدکنندگان از یک پست هستند اما هشتگ‌های بی‌جهت و اضافی باعث خواهد شد جذابیت این بخش از بین برود و کاربران با دنبال کردن هشتگ مورد نظر به محتوای دلخواه خود نرسند. برای همین برای هر پست محدودیت 30 هشتگ وجود دارد.

محدودیت استفاده از منشن در هر پست در اینستاگرام

اینستاگرام از نظر تگ و منشن کردن افراد نیز محدودیت‌هایی دارد. شما در هر پست می‌توانید 30 نفر را منشن کنید.

فعالیتمحدودیت
ارسال پستنامحدود با فاصله 5 تا 7 دقیقه
ارسال استوری100 استوری
فالو و آنفالو100 تا 150 روزانه، ساعتی 10 تا 15
فالو شدنکمتر از 8K روزانه
کامنت150 تا 200 کامنت
لایک300 تا 500 روزانه، 120 ساعتی
دایرکت80 تا روزانه
هشتگ30 هشتگ در هر پست
منشن30 منشن در هر پست
فعالیت ترکیبی (فالو، آنفالو، لایک، کامنت، دایرکت و …)500 فعالیت در روز با فاصله زمانی متعادل

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟