فروش بهمن ماه تپسی، رکورد درآمد این شرکت را شکست

فروش بهمن ماه تپسی، رکورد فروش سال ۱۴۰۱ این شرکت را شکست.

تپسی در بهمن‌ماه 1401 به درآمد تقریبا 70 میلیارد تومانی دست یافته است که یک رکورد در سال 1401 به‌شمار می‌رود.

تپسی در آخرین گزارش منتشر شده خود مبتنی بر درآمد شناسایی شده منتهی به پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۱، درآمد خود را معادل ۶۹ میلیارد و ۸۶۴ میلیون تومان اعلام کرد که با توجه به درآمد ۶۲ میلیاردی در دی ماه، نشان از افزایش درآمد ۱۳ درصدی در دوره یک ماهه بهمن ماه دارد.

این نماد بورسی در این گزارش کدال که درآمد ۱۱ ماهه خود را از ابتدای سال مالی تا پایان بهمن ماه سال جاری منتشر کرده است، درآمد ۱۱ ماهه را ۵۴۸ میلیارد تومان اعلام می‌کند که نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ رشد و افزایش ۱۳۷ درصدی نشان می‌دهد. درآمد تپسی در ۱۱ ماهه ۱۴۰۰ معادل ۲۳۱ میلیارد تومان اعلام شده بود.

لازم به ذکر است که کل درآمد تپسی در سال ۱۴۰۰ معادل ۲۶۶ میلیارد تومان بوده و با توجه به درآمد ۵۴۸ میلیارد تومانی تپسی در ۱۱ ماهه ۱۴۰۱ نشان از سودآوری یک ساله این نماد استارتاپی بورسی و شکستن رکورد پیشین خود را دارد.

گفتنی است که درآمد عملیاتی تپسی از سرویس‌های مختلف سفیران، سرویس‌های تلفنی و غیره بوده که این نماد بورسی از کمیسیون دریافتی از سفیران در بهمن ماه امسال ۶۷ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است و درامد این نماد بورسی در ۱۱ ماهه سال جاری از کمیسیون‌های دریافتی از سفیران ۵۲۵ میلیارد تومان بوده است.

درآمد تپسی از سرویس‌های تلفنی در بهمن ماه امسال بیش از دو میلیارد تومان اعلام می‌شود و درآمد تپسی از سرویس‌های تلفنی در ۱۱ ماهه امسال ۱۸ میلیارد تومان بوده است.

تپسی با سرمایه ثبت شده ۲۴۶ میلیارد و ۲۵۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در بازار دوم فرابورس ایران و در گروه رایانه و فعالیت وابسته به آن، حضوری فعال در بین سهامداران و فعالان بازار دارد.

فاواپرس / فروش بهمن ماه تپسی، رکورد درآمد این شرکت را شکست

گزارش فعالیت ماهانه منتهی به بهمن‌ماه 1401 شرکت «پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس» با نماد «تپسی» در کدال منتشر شده است. این صورت‌های مالی نشان می‌دهند بار دیگر درآمد تپسی رکورد زده است.

این شرکت طی یک ماه گذشته به درآمد 69.8 میلیارد تومانی دست یافته است که این رقم برای ماه دی و آذر حدود 62 میلیارد تومان بود. درآمد این تاکسی اینترنتی در بهمن‌ماه، نسبت به مدت مشابه سال قبل، 142 درصد رشد و نسبت به میانگین 10 ماه گذشته، افزایش 46درصدی داشته است.

کمیسیون دریافتی از سفیران، بخش اعظمی از درآمد تپسی را تشکیل می‌دهد که برای بهمن‌ماه حدود 67.2 میلیارد تومان برآورد شده است. این رقم 13 درصد نسبت به ماه گذشته افزایش داشته و نشان می‌دهد که سفیران تپسی (کاربران راننده) درآمد بیشتری در ماه گذشته داشته‌اند.

تپسی همچنین نزدیک به 2 میلیارد تومان از سرویس تلفنی، 198 میلیون تومان از سوء‌پیشینه سفیران، 206 میلیون تومان از راه‌اندازی مجدد، 60 میلیون تومان از جریمه سفیران متخلف و 123 میلیون تومان از سایر حوزه‌ها درآمد کسب کرده است.

براین‌اساس، تاکنون تپسی حدود 547 میلیارد تومان در سال 1401 درآمد داشته که نسبت به سال 1400، بیش از 2برابر افزایش یافته است.

سرویس تپسی درحال‌حاضر در 33 شهر ایران فعال است که نیمی از این شهرها در سال جاری تحت پوشش این تاکسی اینترنتی قرار گرفته‌اند. با توجه به در پیش بودن روزهای پایانی سال، احتمال می‌رود تپسی بتواند این درآمد بهمن‌ماه را در اسفند نیز تکرار کرده یا حتی رکورد شکنی کند. درصورت تحقق این موضوع، تپسی در سال 1401 به درآمد پیش‌بینی‌شده براساس سند ارزش‌گذاری‌ این شرکت دست می‌یابد.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟