وزیر گردشگری:

سیم کارت بدون فیلتر برای گردشگران خارجی در آستانه تصویب است

ضرغامی اعلام کرد که سیم‌کارت بدون فیلتر برای گردشگران خارجی و شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مسافری در آستانه تصویب است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در حاشیه جلسه هیات دولت اعلام کرد که کماکان پیگیر تخصیص سیم‌کارت مخصوص به گردشگران خارجی است تا آنها بتوانند از اینترنت بدون فیلتر برای ارتباط با کشورهای مبدا استفاده کنند.

به گزارش فاواپرس، ضرغامی درباره سیم‌کارت‌های مخصوص گردشگران خارجی گفت: من کماکان اعتقاد به اعطای سیم‌کارت مناسب برای رفع نیازهای گردشگران خارجی دارم. استدلالم این است که نه تنها برای گردشگران بلکه برای مجموعه‌های اصلی ارائه خدمات مسافری باید این ظرفیت فراهم شود.

او ادامه داد: بعد از پیشنهاد من، این موضوع در کمیته‌های مختلفی بررسی شده و تا حد زیادی مورد تصویب قرار گرفته است. امیدوارم تا چند روز آینده که نتایج کار کمیته‌ها اعلام شود این امکان را برای گردشگران فراهم کنیم که ارتباط سازنده و مناسب با کشورهای مبدا داشته باشند.

ضرغامی افزود: ما می‌توانیم استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی را برای ایرانی‌هایی که در خارج از کشور حضور دارند یا به کشورهای مختلف رفت و آمد دارند یا خارجی‌های که می‌خواهند به ایران سفر کنند توجیه کنیم. این ظرفیت هم فراهم شده و از وزارت ارتباطات تشکر می‌کنم اما تا زمانی که این رویه عادت شود زمان می‌برد و ما نباید زمان را برای جذب گردشگر از دست بدهیم.

پس از فیلتر شبکه‌های اجتماعی از مهرماه ۱۴۰۱ دسترسی به اینترنت بدون فیلتر برای بخش‌هایی از جامعه در دستور کار قرار گرفت و ارایه این نوع سرویس به اینترنت طبقاتی معروف شد همان زمان توریست‌ها و گردشگران یکی از دسته‌هایی بودند که نامشان در دسته‌ای قرار گرفت که قرار شد به اینترنت بدون فیلتر دسترسی پیدا کنند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اسفند سال گذشته گفته بود «نمی‌شود که گردشگر خارجی بیاید اینجا و ارتباطش با دنیا قطع شود. نمی‌توانیم به گردشگری خارجی بگوییم از ایتا و بله استفاده کن. او می‌خواهد از تهران با پاریس در تماس باشد.»

این سخنان پس از آن بیان شد که وزیر ارتباطات اعلام کرده بود قرار است سیم‌کارت‌هایی خاص به گردشگران اختصاص پیدا کند که به اینترنت بدون فیلتر دسترسی پیدا کنند.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟