سوالات جنسی که در جلسه خواستگاری باید پرسید

مسائل جنسی از خصوصی‌ترین مسائل فرد در زندگی است که بسیاری از زنان و مردان از بازگو کردن آن بشدت امتناع می‌ورزند و صحبت در این زمینه را بی حیایی و قباحت می‌دانند. بسیاری از ما صحبت درباره مسائل جنسی را به بعد از آشنایی و ازدواج موکول می‌کنیم و از مطرح کردن آن در جلسه خواستگاری شرم داریم…

فاواپرس: بیان سوالات جنسی قبل ازدواج خیلی مهم است شما باید بدانید که طرف مقابلتان چه تمایلاتی دارد و بهتر است در جلسه آخر خواستگاری آن‌ها را مطرح کنید.

مسائل جنسی از خصوصی‌ترین مسائل فرد در زندگی است که بسیاری از زنان و مردان از بازگو کردن آن بشدت امتناع می‌ورزند و صحبت در این زمینه را بی حیایی و قباحت می‌دانند.

بسیاری از ما صحبت درباره مسائل جنسی را به بعد از آشنایی و ازدواج موکول می‌کنیم و از مطرح کردن آن در جلسه خواستگاری شرم داریم، اما باید بدانید دانستن یک سری نکات ازمسائل جنسی همسر آینده بخش مهم شناخت فرد مقابل است پس بهتر است طبق آنچه گفته شده است در جلسات خواستگاری و صحبت‌های خصوصی دختر و پسر یک سری سوالات جنسی پرسیده شود.

فاواپرس / سوالات جنسی که در جلسه خواستگاری باید پرسید

زمان پرسیدن سوالات جنسی از خواستگار

هنگامی که دختر و پسر جوان از یکدیگر شناخت کافی به دست آوردند و رضایت خود را برای ازدواج اعلام نمودند باید درباره مسائل جنسی با رعایت حرمت خود و همسر آینده مان سوالاتی را مطرح کنیم که در واقع مطرح کردن این سوالات با جلسه نهایی خواستگاری تطابق می‌یابد. برای بسیاری از ما صحبت درباره مسائل جنسی با شریک زدگیمان قبل از ازدواج و در جلسه خواستگاری بسیار سخت است و جزو حرف‌های ممنوعه و تابوی اجتماعی است.

اگر چه قصد ازدواجمان قطعی است، اما باید سوالات جنسی را صریحا نپرسید و با اشاره‌ای کوتاه طرف مقابلتان را متوجه کنید که تمایل دارید در این زمینه هم، صحبتی داشته باشید، زیرا هنوز شما در معرض محک و سنجش از سوی فرد مقابلتان هستید و ممکن است با مطرح کردن این مسائل طرز فکر او نسبت به شما عوض شود و گمان کند که شما اهل ارتباطات نادرست هستید که براحتی توانستید این مسائل را مطرح کنید.

هنگام پرسش این سوالات باید به مسائلی مانند پذیرش یا عدم پذیرش، نحوه مواجه شدن با سوالات، چگونگی پاسخگویی به پرسش ها، علائم غیرکلامی قابل مشاهده هنگام پاسخگویی (شرم و حیا، سر به پایین انداختن، سرخ شدن، نگاه‌های تیز، خیره و…) توجه کنید، زیرا واکنش فرد مقابل بسیار مهم است و شما را متوجه بسیاری از مواردی که نمی‌دانستید، می‌کند.

فاواپرس / سوالات جنسی که در جلسه خواستگاری باید پرسید

سوالات جنسی را در کدام جلسه از خواستگاری بپرسیم؟ / نکات مهم درباره پرسش سوالات جنسی قبل از ازدواج

همه ما فکر می‌کنیم که زمان پرسیدن سوالات جنسی باید بعد از ازدواج باشد، اما علم مشاوره می‌گوید بهترین زمان پرسیدن سوالات جنسی از همسر آینده جلسه نهایی خواستگاری است. درست است که عرف اجتماع ما صحبت درباره مسائل جنسی را در جلسه خواستگاری نهی می‌کند، اما آیا بعد از ازدواج صحبت درباره این مسائل دیر نیست و اینکه اگر طرفین درباره مسائل جنسی بعد از ازدواج توافق نداشتند باید چه کنند؟

صحبت نکردن درباره مسائل جنسی به علت عرف جامعه و خجالت کشیدن در جلسه خواستگاری آسیب‌های زیادی بر پیکر خانواده و بخصوص زن و شوهر‌های جوان وارد می‌کند به طوری که در برخی از زندگی‌ها زوجین فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند پس بهتر است درباره این مسائل در جلسه آخر خواستگاری صحبت کنیم و برای پیشگیری از مشکلات بعد از ازدواج با رعایت نکات اخلاقی و اجتماعی پرسش‌های را از طرف مقابلمان بپرسیم.

فاواپرس / سوالات جنسی که در جلسه خواستگاری باید پرسید

برای مطرح کردن سوالت جنسی از طرف مقابلتان باید نکاتی را رعایت کنید؛ که این نکات عبارتند از:

 • سوالات جنسی خود را محترمانه و با الفاظ غیرمحرک بپرسید.
 • سوالاتی کلی را مطرح کنید که نگرش‌ها و جهتگیری‌های فرد را مشخص کند.
 • از وارد شدن به جزئیات مسائل جنسی پرهیز کنید.
 • به رفتار فرد مقابل هنگام پاسخ به این مسائل توجه داشته باشید.

در صورتی که طرف مقابلتان به بازگو کردن جزییات رفتار جنسی پرداخت، به داشتن وسواس جنسی یا برخی از ویژگی‌های نامطلوب اخلاقی در او شک کنید.

فاواپرس / سوالات جنسی که در جلسه خواستگاری باید پرسید

فهرست سوالات جنسی که باید قبل از ازدواج بپرسید

 1. آیا با مشکلات جنسی و انحرافات جنسی آشنا هستید؟
 2. سلیقه و انتظارات جنسی شما چگونه است؟
 3. با نیاز‌های جسمی، جنسی و روحی و روانی خود در دوران مجردی چه می‌کردید؟
 4. دیدگاهتان درباره مسأله رابطه جنسی چیست؟
 5. اطلاعاتتان در زمینه مسائل جنسی چگونه است؟
 6. اطلاعات جنسی را از چه منبعی دریافت کرده اید؟
 7. در رابطه جنسی نقش اصلی زن/ مرد چیست؟
 8. آیا انتظارات زن و مرد از رابطه جنسی متفاوت است؟ چرا؟
 9. در مورد جذابیت‌های جسمانی ـ جنسی همسر آینده تان چه نظری دارید؟
 10. آیا روش‌های محبت کردن و عشق ورزیدن را بلدید؟
 11. آیا از لحاظ جنسی، فردی سالم هستید؟
 12. مسائل جنسی در زندگی زناشویی چه جایگاهی دارد؟
 13. به رابطه جنسی در زندگی چه قدر بها می‌دهید؟
 14. وجود فرزند در زندگی برای شما ضرورت دارد؟
 15. زمان فرزنددار شدن چه وقت باشد؟
 16. آیا بلافاصله بعد از ازدواج دوست دارید فرزنددار شوید، چرا؟
 17.  آیا حاضرید برای اطلاع از روش‌های جلوگیری از بارداری به متخصص مراجعه کنید؟

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟