آمریکا شرکت ابرآروان را تحریم کرد

وزارت خزانه‌ داری آمریکا در جدیدترین لیست تحریم‌های خود که اندکی پیش منتشر شد، شرکت ابرآروان، شعبه امارات ابرآروان و همچنین هم‌موسسان این شرکت یعنی پویا پیرحسینلو و فرهاد فاطمی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

به گزارش فاواپرس، وزارت خزانه‌ داری آمریکا در جدیدترین لیست تحریم‌های خود که اندکی پیش منتشر شد، شرکت ابرآروان، شعبه امارات ابرآروان و همچنین هم‌موسسان این شرکت یعنی پویا پیرحسینلو و فرهاد فاطمی را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

آبان ماه سال گذشته نیز اتحادیه اروپا «ابرآروان» را در لیست تحریم‌های خود قرار داد. ابرآروان در آن زمان بیانه‌ای منتشر کرد و تحریم‌ها را «ناعادلانه» توصیف کرد.

فاواپرس / آمریکا شرکت ابرآروان را تحریم کرد
بیانیه وزارت خزانه داری آمریکا

«تسهیل سانسور اینترنت در ایران» اتهامی است که وزارت خزانه‌داری آمریکا به ابرآروان نسبت داده و به همین دلیل این شرکت، دو نفر از هم‌بنیانگذارانش، یعنی پویا پیرحسینلو و فرهاد فاطمی و همچنین شرکت «آروان گلوبال» مستقر در امارات متحده عربی را تحریم کرده است.

شرکت ابرآروان که عرضه‌کننده‌ زیرساخت یکپارچه‌‎‌ی ابری است، با انتشار بیانیه‌ای در پاسخ به بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا این اتهام را رد کرده و توضیح داده که خدمات ابری در هیچ کشوری از جهان نمی‌تواند در فیلترینگ نقش ایفا کند.

مساله تسهیل فرایند فیلترینگ، اعمال محدودیت یا قطعی اینترنت در ایران توسط ابرآروان پیش از این هم مورد اشاره برخی کاربران و کارشناسان بوده است اما مدیران ابرآروان و همچنین برخی دیگر از کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات توضیح می‌دهند که این شرکت به‌عنوان یکی از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ابری در ایران اساساً نقشی در قطعی اینترنت، بروز اختلالات یا اعمال فیلترینگ نداشته است.

با وجود این، حالا وزارت خزانه‌داری آمریکا «تسهیل سانسور اینترنت در ایران» را اتهام وارده به ابرآروان دانسته و آن را در لیست تحریم خود قرار داده است.

این تحریم بین‌المللی که متوجه شرکت ابرآروان و دفتر بین‌المللی این شرکت در دوبی شده است، می‌تواند دامنه فعالیت‌های این شرکت در عرصه بین‌المللی را تحت تأثیر قرار داده و محدود کند. البته پیش از این هم اتحادیه اروپا بود که ابرآروان را در فهرست تحریم خود قرار داد.

پس از اعلام خبر و انتشار بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا، ابرآروان هم با انتشار بیانیه‌ای اتهام مطرح‌شده از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا را رد کرده است.

در متن این بیانیه آمده است: ابرآروان اتهام‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا را که مبنای تحریم این شرکت و هم‌بنیان‌گذارانش قرار گرفته است، رد می‌کند و یادآور می‌شود که خدمات ابری در هیچ نقطه‌ای از جهان، مستقیم یا غیرمستقیم، نمی‌تواند نقشی در فیلترینگ، محدودسازی یا قطع اینترنت داشته باشد.

این شرکت که پیش از این هم توسط اتحادیه اروپا تحریم شده بود در ادامه بیانیه کوتاه خود اعلام کرده است که همان‌طور که شکایت این شرکت علیه تحریم اتحادیه اروپا در دادگاه اروپا در جریان است، ابر آروان با استفاده از تمامی ابزارهای مشروع حقوقی و بین‌المللی علیه تصمیم وزارت خزانه‌داری آمریکا اقدام خواهد کرد.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟