راز مکعب مرموز ماه فاش شد

مدتی پیش اعلام شد که ماهنورد چینی یک شی ناشناس را در ماه رویت کرده که اکنون جزیات جدیدی از این مکعب مرموز ماه افشا شده است.

حدود یک ماه پیش بود که اخباری مبنی بر کشف یک شی مرموز در سطح کره ماه توسط ماهنورد چینی منتشر شد. در آن زمان که فاصله ماهنورد با شی مورد نظر زیاد بود، این شی به شکل یک مکعب به نظر می‌رسید. اما اکنون راز مکعب مرموز ماه فاش شده است.

راز مکعب مرموز ماه فاش

بر اساس جزییاتی که به تازگی اعلام شده، مشخص شد که این مکعب در کره ماه در واقع یک صخره به شکل خرگوش بوده است. اکنون این صخره از سوی تیم پشتیبانی ماهنورد چینی، «jade rabbit» نامگذاری شده است. این ماه نورد اولین وسیله‌ای محسوب می‌شود که به نیمه تاریک ماه فرستاده شده است. از آنجایی که این شی متقارن به نظر می‌رسید، محققان برنامه توسعه فضایی ملی چین فرضیه ربط داشتن آن به موجودات بیگانه را مطرح کرده بودند.

این ماهنورد پس از پیمایش یک ماهه مسیر به سمت این صخره اکنون تصاویر نزدیکی را به زمین ارسال کرده است. به نظر می‌رسد که این صخره از آن چیزی که از دور به نظر می‌رسد، بسیار کوچکتر است. علاوه بر این شکل کروی دارد و در واقع بسیار شبیه یک خرگوش خمیده به نظر می‌رسد.


راز مکعب مرموز ماه فاش شد

راز مکعب مرموز ماه فاش شد

ماهنورد چینی به کاوش خود ادامه می‌دهد

اندرو جونز، خبرنگار فضایی در واکنش نسبت به این موضوع نوشت: سطح ۳۸ میلیون کیلومتر مربعی ماه از سنگ تشکیل شده، بنابراین بعید به نظر می‌رسید که شاهد چیز دیگری در ماه باشیم. به دلیل نبود پرسپکتیو در تصویر اصلی، بسیاری از مردم امیدوار به کشف سازه‌ای بزرگ و معکبی بودند.

ماه نورد یوتو ۲ اکنون به کاوش در دهانه فون کارمان ادامه خواهد داد. این ماهنورد از زمانی که فضاپیمای Chang’e ۴ آن را به سمت ماه برد، کاوش در این منطقه را انجام داده است.


 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.