دستمزد باورنکردنی مدیران عامل استارت‌آپ‌ها در سال 2022

به تازگی گزارش جدیدی از میزان دستمزد سالانه مدیران عامل استارت‌آپ‌ها منتشر شده که از افزایش حقوق مدیران استارت‌آپ‌های دارویی و کاهش دستمزد‌ها در استارت‌آپ‌های سخت‌افزاری حکایت دارد.

به گزارش فاواپرس، گزارشی که به تازگی از میزان دستمزد مدیران استارتاپی منتشر شده است حکایت از افزایش حقوق در گروه دارویی و کاهش دستمزد‌ها در گروه سخت‌افزاری دارد.

شرکت Kruze Consulting که یک استارتاپ حسابداری محسوب می‌شود، گزارش سالانه خود در مورد حقوق و دستمزد را منتشر کرده که به آمارهای جالبی درباره حقوق مدیران عامل اشاره شده است.

در ادامه این گزارش آمده که در سال جاری میلادی متوسط ​​حقوق مدیر عامل استارتاپ‌ها حدود 150000 دلار بود که افزایش 2.7 درصدی را نسبت به سال 2021 میلادی را نشان می‌دهد.

علاوه بر این میانگین ​​حقوق مدیر عامل استارتاپ‌ها حدود 7.9 درصد نسبت به سال 2020 درست در زمانی که بسیاری از شرکت‌ها تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته بودند، افزایش یافته است. جدول زیر میانه و میانگین مدیر عامل استارتاپ‌ها را از سال 2018 تاکنون نشان می‌دهد.

دستمزد مدیران استارتاپی در سال 2022

در ادامه این گزارش آمار جالبی از وضعیت حقوق مدیران استارتاپ‌ها به تفکیک هر صنعت منتشر شده است. بر اساس نتایج منتشر شده مدیران شرکت‌های سخت‌افزاری با میانگین حقوق 112 هزار دلار در سال جاری میلادی کمترین میزان دستمزد را دریافت می‌کنند.

در مقابل مدیران شرکت‌های داروسازی و بیوتکنولوژی با 161 هزار دلار حقوق سالانه بیشترین میزان دستمزد را در سال جاری میلادی دریافت کرده‌اند.

دستمزد مدیران استارتاپی در سال 2022

بیشترین میزان افزایش حقوق هم به مدیران عامل شرکت‌های تجارت الکترونیکی بر می‌گردد که با میانگین 141 هزار دلار بیشترین افزایش را در سال جاری تجربه کرده‌اند.

علاوه بر این حقوق مدیر عامل شرکت‌هایی که سرمایه کمتری جذب کرده‌اند هم کاهش یافته است. در سال 2022، مدیران ارشد شرکت‌هایی که بیش از 10 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده‌اند حدود 199000 دلار برآورد شده است.

در مقابل مدیران عامل شرکت‌هایی که کمتر از 2 میلیون دلار جذب سرمایه داشته‌اند به طور متوسط برابر ​​106000 دلار بوده است. استارتاپ Kruze Consulting پیش بینی کرده تا پایان سال جاری میلادی متوسط ​​حقوق مدیران عامل استارتاپ‌ها حدود 3.9 درصد نسبت به سال 2021 افزایش پیدا کند.

این استارتاپ در تهیه گزارش خود به بررسی حقوق مدیران عامل 250 شرکت پرداخته اما نام هیچ یک از این شرکت‌ها افشا نشده است. همچنین در وب‌سایت استارتاپ Kruze Consulting، نوعی محاسبه‌گر آنلاین وجود دارد تا مدیران عامل شرکت‌ها بتوانند متوسط ​​حقوق و دستمزد خود را محاسبه کنند.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.