بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی کدام است؟

تشخیص بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی، یکی از مواردی است که همواره ذهن زوجین را به خود مشغول کرده است.

بنا به دلایل بسیار، چه از لحاظ بیولوژیک و چه از نظر روانشاختی؛ یکی از مواردی است که همواره ذهن زوجین را به خود مشغول کرده،  تشخیص بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی است. در این مطلب تلاش کرده‌ایم تا حدودی به مساله پاسخ دهیم.

فاواپرس / باردار شدن رابطه جنسی

۱. رابطه جنسی در ابتدای صبح

ابتدای صبح در صدر فهرست بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی قرار دارد. براساس تحقیقات صورت گرفته، صبح یکی از زمان‌های مناسب برای داشتن رابطه زناشویی است. در واقع در ساعات آغازین روز، علاوه بر انرژی بیشتر، میزان ترشح هورمون تستسترون (هورمون جنسی مردان) و اکسی توسین (هورمون عاطفی زنان) نیز افزایش می یابد. این سیکل، باعث ترشح بیشتر هورمون اندروفین و شادی می شود. نتیجه این روند، صمیمیت و وابستگی بیش از پیش همسران است. به همین دلیل داشتن رابطه جنسی در این زمان، توصیه مناسبی برای آغاز یک روز خوب به نظر می‌رسد.

۲. رابطه زناشویی هنگام مریضی و کسالت

تقریبا ثابت شده است که رابطه جنسی نقش زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. در واقع با آمیزش جنسی در فصل سرما، می‌توانید از ابتلا به سرماخوردگی جلوگیری کنید. رابطه جنسی به شکلی باورنکردنی سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. به همین دلیل در فهرست بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی، زمان کسالت و بیماری را نیز می‌توان قرار داد. موقع مریضی، با وجود آن که نمی‌توانید رابطه‌ای پرهیجان داشته باشید، اما یک رابطه جنسی ملایم می‌تواند مکانیسم دفاعی بدن شما را مقاوم کند.

فاواپرس / بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی کدام است؟

۳. رابطه جنسی قبل از کنفرانس یا ارایه‌های حیاتی

یکی از زمان‌های مناسب برای برقراری رابطه زناشویی قبل از کنفرانس یا سخنرانی‌های مهم و پر استرس است. رابطه جنسی باعث آرامش اعصاب، کاهش فشار خون و اضطراب می‌شود. براساس آمارهای دقیق، کسانی که پیش از سخنرانی خود، رابطه جنسی داشته‌اند، کم‌ترین میزان اضطراب را تجربه کرده‌اند.

۴. رابطه زناشویی بعد از بحران‌های روحی

اگر می‌خواهید اضطراب و ناراحتی‌های یک روز سخت کاری را از خود دور کنید، رابطه جنسی با همسرتان بیش از هر چیز به کمک‌تان می‌آید. مطالعات نشان می‌دهد که هیجان ناشی از یک رابطه جنسی گرم و پرشور، روحیه شما را تقویت می‌کند و اضطراب و ناراحتی‌تان را از بین می‌برد. هم چنین در مواقعی که علت عصبانیت شما عواملی جز همسرتان است، رابطه جنسی خشن می‌تواند باعث تخلیه انرژی و آرامش‌تان شود.

فاواپرس / بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی کدام است؟

5. رابطه جنسی بعد از ورزش

شاید بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی با بتوان بعد از ورزش کردن دانست. هنگام ورزش، ترشح بیشتر هورمون تستسترون میل بیشتری برای برقراری رابطه جنسی ایجاد می‌کند. طی آزمایش‌هایی که در دانشگاه تگزاس بر روی عکس‌العمل زنان دوچرخه‌سوار انجام گرفت، مشخص شد که پس از ۲۰ دقیقه دوچرخه‌سواری و تحریک با دارو، جریان خون در ناحیه اندام تناسلی آن‌ها تا ۱۶۹% افزایش یافته است.

6. رابطه زناشویی بعد از ترس و هیجان زیاد

در فهرست بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی، یکی دیگر از بهترین زمان‌ها برای برقراری رابطه زناشویی، بلافاصله بعد از کارهای پرهیجان و نفس‌گیر مانند ترن هوایی، پرش بانجی، بندبازی و یا دیدن یک فیلم ترسناک است. براساس مطالعات، با ترشح هورمون آدرنالین (هورمون هیجان) شهوت و میل جنسی افزایش یافته و بدن، عکس‌العمل بهتری هنگام رابطه نشان می‌دهد.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟