وزیر صمت: حمله سایبری به شرکت فولاد مبارکه طی دو روز دفع شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از مجتمع فولاد مبارکه، گفت: این بازدید برای بررسی حمله سایبری اخیر که به سیستم‌های الکترونیکی و اتوماسیون اینجا صورت گرفت، انجام شده است، هرچند حدود سه روز پس از این‌حمله که بسیار هم گسترده بود با کاری جهادی فعالیت‌ها به روال گذشته بازگشت و تنها دو روز اختلال در تولید داشتیم، درحالی‌که اگر خوب مدیریت نمی‌شد، شاید تا پنج ماه مشکل داشتیم.

به گزارش فاواپرس، سیدرضا فاطمی امین وزیر صنعت، معدن و تجارت، در سفر خود به استان اصفهان، پس از افتتاح پروژه‌های صنعتی در مجتمع فولاد سبا، با حضور در شرکت فولاد مبارکه، از خطوط تولید نواحی فولادسازی و نورد گرم این شرکت بازدید کرد.

وی در جریان بازدید از شرکت فولاد مبارکه، افزود: فولاد مبارکه در حوزه مدیریت بازار توانسته کسری تولید را تأمین کند تا بازار متعادل شود، همچنین در حوزه فناوری نیز اقدامات خوبی انجام شده و در این منطقه مصرف آب چیزی حدود سه لیتر برای هر تن فولاد است که به شدت پایین بوده و رکورد مناسبی به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های بنده که از چند ماه پیش پیگیر آن بودم، تولید فولادهای ویژه است که برای هسته ترانس فورماتور استفاده می‌شود و فولاد مبارکه که فعالیت‌های تحقیق و توسعه نیز انجام می‌دهد، پیگیر این موارد است.

وزیر صمت درمورد بازدید خود از مجتمع فولاد مبارکه نیز بیان کرد: بازدید برای بررسی حمله سایبری اخیر که به سیستم‌های الکترونیکی و اتوماسیون اینجا صورت گرفت، انجام شده است، هرچند حدود سه روز پس از این‌حمله که بسیار هم گسترده بود با کاری جهادی فعالیت‌ها به روال گذشته بازگشت و تنها دو روز اختلال در تولید داشتیم درحالی‌که اگر خوب مدیریت نمی‌شد، شاید تا پنج ماه مشکل داشتیم.

فاطمی امین با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص این‌که «تولید جهاد است و این جهاد در برابر دشمن است، یعنی ما در شرایط عادی تولید نمی‌کنیم» تصریح کرد: صنعت فولاد ایران به بلوغ رسیده است و توانمندی‌هایی در بخش‌های مختلف داریم که نهادینه شده و حاصل تلاش فعالیت صنعت‌گران در بخش فولاد است؛ اما باوجود این‌که صنعت فولاد رو به رشد است، اما بازهم باید به سمت ارزش افزوده برویم.

وی، اظهار کرد: ما هم تولیدکننده و هم صادرکننده فولاد هستیم، زمانی که قصد تولید الکتروموتور داریم، فولاد الکتریکی را از دیگر کشورها خریداری و وارد می‌کنیم که خوشبختانه فولاد مبارکه در این زمینه کشورمان را از واردات این محصول به کشور بی‌نیاز کرد.

فاطمی امین، افزود: فولاد مبارکه با مدیریت بازار فولاد توانست کسری تولید را جبران کند و در حفظ تعادل بازار تاثیرگذار باشد که جای تقدیر دارد.

وی، خاطرنشان کرد: این شرکت در حوزه فناوری نیز اقدامات موثری انجام‌ داده و توانسته با صرفه‌جویی قابل توجهی، کمترین میزان مصرف آب را در میان فولادسازان جهان داشته باشد.

وزیر صمت، گفت: در زمینه تحقیق و توسعه، اقدامات مثبتی در فولاد مبارکه صورت گرفته که یکی از اقدامات مهمی که در این مجموعه کلید خورده و از دغدغه‌های ما محسوب می‌شود، تولید فولادهای ویژه، نظیر فولادهایی است که در تولید ترانسفورماتورها کاربرد دارد و بسیار مهم است.

فاطمی امین، افزود: به پاس قدردانی از زحمات و تلاش‌های مدیران و کارکنان سخت‌کوش فولاد مبارکه، از این مجموعه دیدن کردم. همان‌طور که مقام معظم رهبری اشاره کرده‌اند، تولید یک جهاد است و این جهاد در برابر دشمن است؛ علی‌رغم اعمال تحریم‌های ظالمانه دشمنان، حجم تجارت خارجی ایران در سال گذشته ۱۲۰ میلیارد دلار بوده و این نشان‌دهنده جهادی است که در تولید و تجارت رقم خورده که جای قدردانی از حرکت جهادگونه رزمندگان و سربازان جبهه صنعت دارد.

 

 


خبرهای مرتبط

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟