بنزین گران نشد اما سهمیه بنزین 100 لیتر کاهش یافت

در حالی که در ماه های اخیر همواره بحث و شایعه افزایش قیمت بنزین دستکم در سال جاری شمسی توسط دولت سید ابراهیم رییسی رد شده بود، اکنون معاون وزیر نفت اکنون از کاهش ۱۰۰ لیتری سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی برای خودروهای شخصی خبر داده است.

به گزارش فاوا پرس، جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور در مصاحبه با خبرنگاران گفته است: از ماه جاری، سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی با کاهش ۱۰۰ لیتری، از ۲۵۰ لیتر در ماه به ۱۵۰ لیتر در ماه کاهش یافت. وقتی خودروهای داخلی هر ۱۰۰ کیلومتر ۱۰لیتر بنزین مصرف می کنند باقی مانده حدود ۳۱۰ لیتر در کارت سقفی جای سوال است چرا که هیچ خودرویی نیست که بیش از هزار کیلومتر در ماه جابجایی داشته باشد. 

وی افزود: متوسط مصرف سوخت خودروهای داخلی ۱۰ لیتر به ازای پیمایش هر یکصد کیلومتر است که سهمیه ۲۵۰ لیتری بنزین ۳,۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت خودروهای شخصی رقم بسیار بالایی بود که با توجه به بازنگری که صورت گرفت، در سراسر کشور این رقم به ۱۵۰ لیتر کاهش یافت. کارت جایگاه‌دار هم در جایگاه وجود دارد و در سهمیه دوم عمدتا براساس کارت جایگاه‌دار است. سهمیه دوم در کل کشور به ١۵٠ لیتر کاهش پیدا کرده است و افراد می توانند از کارت جایگاه‌داران استفاده کنند.

فاواپرس / بنزین گران نشد اما سهمیه بنزین 100 لیتر کاهش یافت
جلیل سالاری مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی کشور

وی در ادامه با اشاره به اینکه سهمیه ۶۰ لیتری بنزین ۱,۵۰۰ تومانی در کارت های سوخت خودروهای شخصی همچنان پابرجاست و از آن کاسته نخواهد شد، گفت: فقط سهمیه دوم یعنی سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی در کارت‌های سوخت شخصی کاهش یافته و مردم در تمامی جایگاه‌های سوخت به کارت سوخت آزاد جایگاه‌داران دسترسی دارند و طبق بررسی که انجام شده بود، اغلب مردم از سهمیه دوم یعنی سهمیه بنزین ۳,۰۰۰ تومانی کارت‌های سوخت خود اصلا استفاده‌ای نمی‌کردند و سوخت‌گیری آزاد را اغلب با کارت جایگاه‌داران انجام می دادند.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟