نقاط ضعف و قوت خودتان را با این تست روانشناسی بشناسید

این تست روانشناسی و با نگاه کردن به تصویری که نشان‌تان می‌دهیم، نقاط ضعف و قوت شما مشخص می‌شود.

تست روانشناسی نقاط ضعف و قوت: اول چی می بینی؟ صورت مرد یا دختری که کتاب می خواند، دختری که فنجانی در دست دارد، گلدان گل یا صندلی. نقاط قوت و ضعف خود را بر اساس آن چه در ابتدا می بینید بررسی کنید.

برخی از توهمات نوری شخصیت شما را آزمایش می کنند، برخی دیگر دیدگاه شما را آزمایش می کنند. توهم نوری امروز نقاط قوت و ضعف شما را بر اساس آن چه ابتدا می بینید آشکار می کند.

به تصویر دقت کنید.

اول چه چیزی را تشخیص می دهید؟ صورت مرد، دختری که کتاب می خواند، دختری که فنجانی در دست دارد، گلدان گل یا صندلی؟

نقاط ضعف و قوت خودتان را با این تست روانشناسی بشناسید

دیدن پاسخ تست روانشناسی نقاط ضعف و قوت

حالا اگه دوست داری قبل از این که جواب ها را ببینی باز هم به تصویر نگاه کن، چیزی که اول دیدی مهمه و ملاک قرار می گیره!

برای دیدن تست روانشناسی نقاط ضعف و قوت به پایین صفحه اسکرول کنید:

.

.

.

.

.

.

.

نتایج تست روانشناسی نقاط ضعف و قوت

1. چهره یک مرد

تست روانشناسی نقاط ضعف و قوت: اگر ابتدا صورت مردی را دیدید، از نظر عاطفی و روانی فردی متعادل هستید. شما چالش های زندگی را با ثبات و رضایت و بدون شکست انجام می دهید. شما یک الهام بخش برای افراد اطراف خود هستید. با این حال، شما مراقب احساسات خود هستید و در بیان آن ها در مقابل دوستان و خانواده تردید می کنید.

2. یک گلدان گل

تست روانشناسی نقاط ضعف و قوت: اگر گلدان گل را دیدید، پس عشق بزرگترین قدرت شماست. شما تمایل دارید در افرادی که ملاقات می کنید چیز زیبایی را مشاهده کنید. از شایعات بی مورد دوری می کنید و تمام تلاش خود را برای جلب رضایت دیگران انجام می دهید. با این حال، شما پرچم های قرمز را نادیده می گیرید و در موقعیت های سختی قرار می گیرید.

3. دختری در حال خواندن کتاب

تست روانشناسی نقاط ضعف و قوت: اگر به دختری در حال خواندن کتاب نگاه کردید، شما یک فرد روشنفکر هستید. شما به یادگیری و کشف چیزهای جدید تمایل دارید و برای به دست آوردن دانش تا جایی که می توانید عمیقاً در آن غوطه ور شوید. با این حال، از موضوعاتی که شما را جذب نمی‌کنند فاصله می‌گیرید، در نتیجه از محیط اطراف خود غافل می‌شوید و از افرادی که علاقه مشابهی ندارند، فاصله می‌گیرید.

4. دختری که فنجانی در دست دارد

تست روانشناسی نقاط ضعف و قوت: اگر ابتدا متوجه شدید که دختری فنجان را در دست گرفته است، پس شنونده خوبی هستید. مهارت‌های شنیداری شما به اطرافیانتان کمک می‌کند تا حرف‌هایشان را باز کنند و حرف دلشان را بزنند. با این حال، مهارت های تصمیم گیری شما چندان عالی نیست. شما به دیگران در تصمیم گیری بر اساس مزایا و معایب یک موقعیت کمک می کنید، اما وقتی نوبت به شما می رسد، یک قدم به عقب برمی دارید.

5. یک صندلی

تست روانشناسی نقاط ضعف و قوت: اگر ابتدا به صندلی در تصویر توجه کردید، دیدگاه منحصر به فردی به زندگی دارید. شما دیدگاه متفاوتی نسبت به موقعیت های مختلف دارید. با این حال، نمی توانید برای مدت طولانی روی یک چیز تمرکز کنید و اغلب حواس شما به موقعیت ها و چیزها پرت می شود.

ارتباط بین تیپ شخصیتی و بهره هوشی بالا

افرادی که ضریب هوشی پایین دارند سنت گراتر هستند. بیشترین ارتباط بین ویژگی شخصیتی استقبال از تجربه و هوش بالا دیده می‎شود.

افرادی که از تجربه ‎های جدید استقبال می‎کنند به گفته محققان علم روانشناسی هوش بیشتری دارند.

استقبال از تجربه یا گشودگی یعنی علاقه داشتن به چیزهایی که جدید، پیچیده یا حتی خلاف سنت و قراردادها هستند.

ویژگی‎های خلاقیت، حساسیت نسبت به عواطف و استقبال از مسائل همچنین بیشترین ارتباط را با بهره هوشی بالاتر دارند. دلیل آن می‎تواند این باشد که باهوش بودن باعث می‎شود افراد نسبت به دنیای اطراف خود کنجکاوی بیشتری نشان دهند.

فواید بازی فکری برای کودکان

فواید بازی فکری برای کودکان از جهاتی به فواید بازی های فکری برای بزرگسالان شباهت دارد. بازی فکری باعث تقویت و بهبود عملکرد مغز و ذهن میشود که در تمام ابعاد زندگی موثر است. تقویت و رشد مهارت‌های فردی و اجتماعی، کودک را تبدیل به انسانی توانمند می‌کند که روزبه‌روز استقلال بیشتری می‌یابد و حس مسئولیت‌پذیری و اتکای به خود را بیشتر در خود رشد می‌دهد.

از آنجا که پرورش مغز از سال های اولیه زندگی و کودکی آغاز میشود امری مهم و تاثیر گذار است. از جمله فواید بازی فکری برای کودکان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1.فواید بازی های فکری برای رشد ذهنی کودک

اولین تاثیر بازی فکری بر رشد مغز و بهبود عملکرد ذهن است. یکی از هدف های طراحان بازی فکری این است که بازی‌های فکری دقیقا چنین کارکرد‌های ذهنی دارند و در زمینه‌های : افزایش تمرکز و توجه و ادراک، درک بهتر مفاهیم درسی با استفاده از بازی‌های فکری، تقویت تخیل و افزایش خلاقیت باعث بهبود عملکرد مغز و ذهن میشوند.

2.فواید بازی های فکری برای رشد اجتماعی کودک

کودکان معمولا در هنگام بازی کردن هم‌بازی دارند. از جمله فواید بازی فکری برای کودکان این است که کودک علاوه بر هم‌بازی به هم فکر نیز نیاز دارد و در روند انجام بازی فکری، در تمرکز و توجه و تصمیم گیری یاری دهنده یکدیگر باشند. آن ها از طریق بازی افکار و ایده های خود را با کودکان هم سن خودشان مطرح کرده و به تجزیه و تحلیل ایده های یکدیگر می پردازند.

همچنین ایجاد مسئولیت پذیری در قبال خود و دیگران و نیز تقویت روحیه پذیرش تفاوت ها و مدیریت را نیز می‌توان از دیگر فواید بازی فکری برای کودکان به شمار آورد.

3.فواید بازی های فکری برای رشد روانی و شخصیت فردی

رشد فردی باعث ایجاد رشد اجتماعی کودکان می شود. اگر بخواهیم کودکان عملکرد خوبی در جامعه و میان هم سالان خود داشته باشند باید به رشد زمینه های فردی آن ها توجه کنیم.

تقویت اعتماد به نفس، کاهش استرس، افزایش تعاملات مثبت میان کودک با اعضای خانواده موارد مهمی در زمینه رشد فردی کودکان هستند.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.