توقف تولید پژو 206 به صورت رسمی اعلام شد

پس از تقریبا ۲۰ سال خوش‌خدمتی، ایران‌خودرو تصمیم گرفته است تولید پژو 206 را متوقف کند.

شرکت ایران خودرو در راستای ارتقا و پیشرفت محصولات خود، توقف تولید پژو 206 را پس از 20 سال تولید بی‌وقفه به صورت رسمی اعلام کرد.

پس از خروج پژو ۴۰۵ و سمند، حالا خبر توقف تولید پژو 206 حاکی از آن است که یکی دیگر از خودروهای اقتصادی کشور از سبد محصولات ایران‌خودرو حذف می‌شود. پژو 206 یکی از قدیمی‌ترین و درعین‌حال محبوب‌ترین خودروهای حاضر در بازار ایران است که در سه ماه دوم سال ۱۳۸۰ وارد کشور شد و روی خط مونتاژ قرار گرفت.

توقف تولید پژو 206

پس از تقریبا ۲۰ سال خوش‌خدمتی، ایران‌خودرو تصمیم گرفته است تا در راستای ارتقا و پیشرفت محصولات خود و همچنین تمرکز نیرو و هزینه روی ساخت خودروهای جدیدتر و سازگار با استانداردهای امروزی، پژو 206 را از روی خط تولید خارج کند. بدین‌ترتیب، پس از تحقق برآورد تعهدات به مشتریان، پژو 206 در اسفندماه سال جاری برای همیشه از سبد کالاهای ایران‌خودرو حذف می‌شود.


فاواپرس / ایران خودرو  توقف تولید پژو 206

توقف تولید پژو 206 به معنی ورود خودروهای تازه‌نفس و جدید است. با حذف این هاچ‌بک پرطرفدار، نسخه جدیدی از پژو ۲۰۷ و خودروی دیگری با نام فعلی TF21 در سال آینده به تولید انبوه خواهند رسید. پژو ۲۰۷ جدید از موتور TU3 استفاده می‌کند، درحالی‌که TF21 در قالب یک خودروی کراس‌‌اوور به بازار عرضه می‌شود و به‌احتمال‌زیاد به موتور TU5‌ مجهز خواهد بود.

توقف تولید محصولات قدیمی و تعویض آن‌ها با مدل‌های جدید و به‌روز، یکی از فرامین ۸گانه رئیس‌جمهوری به‌حساب می‌آید که از بهمن‌ماه سال گذشته تدوین شده و خودروسازان را مکلف به تبعیت از آن کرده است.

علاوه بر بهبود و نوسازی وسایل نقلیه در کشور، جایگزینی خودروهای قدیمی و خارج از رده با خودروهای امروزی با استانداردهای جدید، درنهایت موجب افزایش ایمنی شده و رضایت مشتریان را به‌همراه خواهد داشت؛ خواه این خودروی قدیمی، محصول بدسابقه‌ای همچون پراید باشد، خواه محصول پرطرفدار و خوش‌ظاهری همچون پژو 206. بهره‌گیری از فناوری‌های مدرن و مطابق با استانداردهای ایمنی روز دنیا، حق مسلم تمام هموطنان دراِزای هزینه گزافی است که بابت خرید خودرو پرداخت می‌کنند.

 


 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟