معاون علمی رییس جمهور:

ظرفیت مشمولان سربازفناور به 10 هزار نفر افزایش خواهد یافت

معاون علمی ریاست جمهوری وعده داد با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، از امسال سهمیه سربازفناور به سالانه 10 هزار نفر افزایش خواهد یافت.

فاواپرس: معاون علمی ریاست جمهوری وعده داد با همکاری ستاد کل نیروهای مسلح، از امسال سهمیه سربازفناور به سالانه 10 هزار نفر افزایش خواهد یافت. به گفته دهقانی، این سهمیه تنها مختص نیروهای کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان است.

روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رییس جمهور در گفت‌وگو با ایرنا اعلام کرد اعطای تسهیلات سربازی به فناوران شرکت‌های دانش بنیان، از سال 1398 و با هدف حفظ نیروهای کلیدی این شرکت‌ها فراهم شده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر سالانه حدود 800 نفر از سهمیه سربازفناور بهره‌مند می شوند، گفت این ظرفیت چند سال پیش و بر اساس شرایط روز که تعداد شرکت‌های دانش بنیان کمتر بود، اتخاذ شده است.

دهقانی در ادامه اظهار داشت با موافقت کلی دریافتی از ستاد کل نیروهای مسلح این ظرفیت به 10 هزار نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

او این امر را یک فرصت طلایی برای دانش‌بنیان‌ها دانست و گفت: با کمک‌های بسیار ارزشمند ستاد کل نیروهای مسلح و البته با موافقت رهبر معظم انقلاب، شرکت‌های دانش‌بنیانی که نیروهای کلیدی آنها مشمول خدمت سربازی شده‌اند می‌توانند با تأییدیه معاونت علمی سربازی خود را درهمان شرکت بگذرانند.

معاون علمی و فناوری رییس جمهور در خصوص دلیل تعریف این تسهیلات برای دانش‌بنیان‌ها گفت: در واقع شرکت‌های دانش‌بنیان در مراحلی از کار تحقیق و توسعه و یا تولید فناوری نیاز مبرمی به برخی شاغلین کلیدی خود دارند که به منظور جلوگیری از هرگونه وقفه در کار و آسیب به مجموعه‌های فناور، این تسهیل فراهم شده که افراد کلیدی شرکت‌های دانش بنیان خدمت سربازی خود را در همان شرکت طی کنند.

گفتنی است امکان گذران دوره خدمت سربازی در شرکت‌های دانش‌بنیان از جمله تسهیلات ویژه معاونت علمی، فناوری واقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری برای شرکت‌های دانش‌بنیان است که در طول سال‌های اخیر با پیگیری این معاونت و همکاری ستاد کل نیروهای مسلح برقرار شده است.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟