دبیر شورای عالی فضای مجازی:

فضای مجازی جدی‌تر نیازمند تنظیم‌گری جدی‌تر است

محمدامین آقامیری، دبیر شورای عالی فضای مجازی معتقد است هر قدر فضای مجازی جدی تر وارد زندگی افراد جامعه شود، بحث نظم‌دهی به آن نیز باید تقویت شده‌ و جدی‌تر گرفته شود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی در رویداد روز فناوری اطلاعات گفت: فناوری اطلاعات در زندگی روزمره افراد جامعه نقش ویژه‌ای پیدا کرده است و تصور زندگی بدون آن ساده نیست. اما هر قدر ورود فناوری‌های ارتباطی در زندگی افراد بیشتر می‌شود، توجه به تنظیم‌گری در این حوزه نیز جدی‌تر می‌شود.

آقامیری در ارتباط با تنظیم‌گری در فضای مجازی توضیح داد: در همه جای جهان کسب و کارها از نظام‌تنظیم‌گری پیشروتر هستند‌ اما در نهایت این تنظیم‌گری است که چارچوب را مشخص کرده و مسیر پیش‌رو را شفاف می‌کند. وقتی تنظیم‌گری نباشد هم مردم و هم کسب و کارها آسیب می‌بینند. یک سری کسب و کارها راه را باز کرده‌اند و تعدادی کسب و کار از روی آنها الگوبرداری می‌کنند و آهسته آهسته برای هر شغل متناظر فناورانه آن هم ایجاد می‌شود. اگر سرعت خود را در تنظیم‌گری بیشتر کنیم آینده در مسیر همواری قرار می‌‌گیرد ولی اگر این همدلی بین کسب و کار و تنظیم‌گر شکل نگیرد، زمان صرفا به پر کردن موانع و گودال‌های رفع سوتفاهم‌ها می‌گذرد و استفاده درستی از زمان نخواهد شد.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟