واکنش انجمن فین‌تک به تعلیق مجوز ازکی

انجمن فین‌تک ایران در واکنش به تعلیق مجوز ازکی در بیانیه‌ای مخالفت خود با مانع‌تراشی بر سر راه توسعه اقتصاد دیجیتال و کارشکنی در مسیر ناهموار فعالیت استارت‌آپ‌ها را اعلام کرد.

انجمن فین‌تک ایران در واکنش به تعلیق مجوز ازکی در بیانیه‌ای مخالفت خود با مانع‌تراشی بر سر راه توسعه اقتصاد دیجیتال و کارشکنی در مسیر ناهموار فعالیت استارت‌آپ‌ها را اعلام کرده و در این زمینه تأکید کرده است: تعلیق مجوز فعالیت شرکت ازکی و اعلام آن از طریق رسانه، رویه‌ای غیرمعمول است که نتیجه‌ای جز ازدست‌رفتن اعتماد اجتماعی، آسیب جدی به بدنه دانش‌بنیان و نوآور اقتصاد و ناامید کردن نیروی کار متخصص ندارد.

به گزارش فاواپرس به نقل از روابط‌ عمومی انجمن فین‌تک ایران، در این بیانیه آمده است: در روزهای اخیر اخباری از اکوسیستم استارتاپی کشور منتشر می‌شود که بار دیگر بازیگران نوآور اقتصاد دیجیتال را هدف قرار داده است. این در حالی است که بر اساس آخرین آمارها، اقتصاد دیجیتال سهم بیش از ١۵ درصد از تولید ناخالص جهان را به خود اختصاص داده است.

در ادامه این بیانیه ذکر شده که آنچه امروز با عنوان تعلیق مجوز ازکی در رسانه‌ها دست‌به‌دست می‌شود، ضربه‌ای سخت بر پیکره‌ای است که بی‌وقفه تلاش می‌کنند تا نوآوری و رونق را به اقتصاد دیجیتال کشور تزریق کنند‌. در شرایطی که به نظر می‌رسد پس از ماه‌ها چالش‌های اقتصادی و اجتماعی، جامعه در مسیر ثبات نسبی گام برمی‌دارد و هم‌افزایی نقش‌آفرینان زیست‌بوم اقتصاد نوآوری با دیگر بازیگران اقتصاد کشور می‌تواند آثار مثبتی را ایجاد کند، تصمیماتی از این‌ دست؛ مانعی بزرگ و بحران‌زا بر سر راه توسعه بخش خصوصی است.

در بخش دیگری از بیانیه انجمن فین‌تک به بیان تأثیر تعلیق ازکی بر پیکره دانش‌بنیان شرکت‌ها پرداخته و در این زمینه بیان شده است: از سوی دیگر، این اقدامات، نتیجه‌ای جز ناامید کردن پیکره دانش‌بنیان شرکت‌ها ندارد. موجی از مهاجرت که همواره پس از تصمیمات سلبی این‌چنینی برای کسب‌وکارها پدیدار می‌شود، این بار نیز در حال ظهور است تا بخشی از دانش و تجربه‌ای که می‌تواند زمینه‌ساز توسعه نوآوری باشد را به‌ سوی مهاجرت نخبگان سوق دهد. اکنون نیاز است عقلانیت و دوراندیشی با حساسیت بیشتری در تصمیمات نهادهای مسئول مد نظر قرار داده شود. انجمن فین‌تک ایران مخالفت خود را با مانع‌تراشی بر سر راه توسعه اقتصاد دیجیتال و کارشکنی در مسیر ناهموار فعالیت استارتاپ‌ها اعلام می‌کند.

این انجمن در پایان بیانیه خاطرنشان کرده که تعلیق مجوز فعالیت شرکت ازکی و اعلام آن از طریق رسانه، رویه‌ای غیرمعمول است که نتیجه‌ای جز ازدست‌رفتن اعتماد اجتماعی، آسیب جدی به بدنه دانش‌بنیان و نوآور اقتصاد و ناامید کردن نیروی کار متخصص ندارد.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟