ابرآروان باز هم تحریم شد

انگلستان هم شرکت ابرآروان، فعال در حوزه خدمات ابری را تحریم کرد.

فاواپرس: رویترز خبر داد که دولت برتانیا شرکت ابرآروان ، فعال در حوزه خدمات ابری را تحریم کرده است. خرداد سال جاری نیز ابرآروان توسط وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شده بود. پیش از این هم در ۲۳ آبان‌ماه سال گذشته، اتحادیه اروپا ۳۲ شخص و شرکت را در لیست تحریم خود قرار داده بود که نام شرکت ابرآروان هم در این لیست دیده می‌شد.

دلیل تحریم ابرآروان توسط دولت بریتانیا مانند آمریکا و اتحادیه اروپا، کمک این شرکت به سانسور اینترنت در ایران عنوان شده است. ابرآروان بارها این اتهام‌ را رد کرده و گفته است که «خدمات ابری در هیچ نقطه‌ای از جهان، مستقیم یا غیرمستقیم نمی‌تواند نقشی در فیلترینگ، محدودسازی یا قطع اینترنت داشته باشد.»

سال گذشته ابرآروان در بیانیه‌ای کوتاه با ابراز تعجب از این تحریم اعلام کرده بود: «همان‌طور که شکایت این شرکت علیه اتحادیه اروپا در جریان است،‌ ابرآروان با استفاده از تمامی ابزارهای مشروع حقوقی و بین‌المللی علیه تصمیم وزارت خزانه‌داری آمریکا اقدام خواهد کرد.»

همچنین برخی خبرها نیز حکایت از این دارد که «علیرضا عابدی‌نژاد» مدیرعامل داده‌پردازان دوران نیز به لیست تحریم‌های آمریکا اضافه شده‌ است. این شرکت نیز به خاطر کمک به دولت ایران برای اجرا سیستم فیلترینگ در این لیست قرار گرفته است. داده‌ورزی دوران شرکت نرم‌افزاری است که در حوزه امنیت و ساخت فایروال فعالیت می‌کند.

 

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.

برای هر پرسشی می‌توانید با ما گفت‌وگو کنید:  info@favapress.ir

پرسشی دارید؟