سرمایه‌گذاری ۱۵ میلیون دلاری گوگل در «هیچ»، استارتاپ جدید بنیانگذار وان پلاس

GV بازوی سرمایه‌گذاری کمپانی مادر گوگل یعنی آلفابت محسوب می‌شود که در گذشته در شرکت‌های زیادی مانند اوبر و اسلک سرمایه‌گذاری کرده. حالا GV به جمع حامیان مالی کمپانی هیچ اضافه شده و در کنار افرادی مانند «تونی فادل»، مخترع آیپاد، «کوین لین»، هم‌بنیانگذار توییچ، «استیو هافمن»، مدیرعامل ردیت و «کیسی نایستت» یوتیوبر قرار می‌گیرد.

در تابستان پیش رو، کمپانی هیچ از هدفون‌ به عنوان اولین محصول مصرفی خود رونمایی و آن را وارد بازار می‌کند. این شرکت علاوه بر عرضه هدفون، در حال کار روی یک اکوسیستم از دستگاه‌های هوشمند است که تنها مربوط به محصولات صوتی نمی‌شود.

کارل پی جزئیاتی درباره این محصولات منتشر نکرده، اما انتظار می‌رود محصولات هیجان‌انگیزی وارد بازار کند و همانند دوران حضورش در وان پلاس، شرکت‌های سازنده لوازم الکترونیکی مصرفی را به چالش بکشد. پی اواخر سال گذشته میلادی از وان پلاس جدا شد.

کارل پی زمانی که کمپانی جدیدش را راه‌اندازی کرد، ماموریت هیچ را از بین بردن موانع میان مردم و فناوری عنوان کرد:

«به باور ما، بهترین فناوری زیبا و در عین حال طبیعی و کار با آن حسی است. زمانی که فناوری به اندازه کافی پیشرفت می‌کند، باید در پس زمینه محو شود و حسی شبیه هیچ چیز داشته باشد.»
این کمپانی می‌خواهد محصولات مختلفی را روانه بازار کند تا قادر به ایجاد یک اکوسیستم پیشرفته و یکپارچه باشد. در حال حاضر جزئیاتی درباره دستگاه‌های این شرکت منتشر نشده، با این حال انتظار می‌رود در کنار تجهیزات صوتی، با محصولات دیگری مانند گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، ساعت‌ها و دستبندهای هوشمند هم مواجه شویم، هرچند هنوز چنین موضوعی تایید نشده است.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.