مایکروسافت به ‌همراه پنج شرکت دیگر، بنیاد Rust را تأسیس کرد

مایکروسافت، آمازون و چند شرکت دیگر به‌تازگی از تأسیس بنیاد Rust خبر داده‌اند. این بنیاد بودجه‌ی مناسبی در اختیار تیم توسعه‌ی زبان برنامه نویسی Rust قرار می‌دهد.

زبان برنامه نویسی راست (Rust) با هدف ارائه‌ی عملکرد مناسب و حفظ ایمنی طراحی شده است. قواعد Rust به ++C شباهت دارد؛ با این ‌تفاوت که Rust ایمنی حافظه را تضمین می‌کند. اعضای تیم Rust Core از تأسیس بنیادی با محوریت زبان برنامه‌نویسی Rust خبر داده‌اند که شامل مایکروسافت، گوگل، خدمات وب آمازون (AWS)، هواوی و موزیلا می‌شود.

براساس گزارش MSPoweruser، بنیاد راست (Rust Foundation) سازمانی غیر انتفاعی و مستقل است که تلاش می‌کند استفاده از زبان برنامه نویسی Rust و اکوسیستم آن را گسترش بدهد. موزیلا، خانه‌ی اصلی پروژه‌ی Rust، به‌تازگی تمامی علائم تجاری و دارایی‌های زیرساختی را به بنیاد راست منتقل کرده است.

به گزارش ویندوز سنترال، بنیاد Rust به‌تازگی نخستین جلسه‌ی خود را با حضور اعضای هیئت‌مدیره برگزار کرده است.

اشلی ویلیامز، مدیر اجرایی موقت تیم Rust Core، می‌گوید: «امروز، لحظه‌ای بسیار هیجان‌انگیز برای Rust محسوب می‌شود. من نخستین کدهای Rust را که هنوز به‌صورت عمومی در دسترس هستند، تقریبا پنج سال پیش نوشتم و اینکه می‌بینیم چقدر به سمت جلو آمده‌ایم، شگفت‌انگیز است.»

او می‌گوید مایکروسافت، گوگل، AWS، هواوی و موزیلا تعهدی دوساله برای تخصیص سالانه بیش از یک میلیون دلار بودجه به پروژه‌ی Rust دارند تا ازطریق آن، برای توسعه‌ی سرویس‌ها، برنامه‌ها و رویدادهایی که از کاربران Rust حمایت می‌کند اقدام شود. به گفته‌ی اشلی ویلیامز، تأسیس بنیاد Rust قدمی مهم در راستای رشد بیشتر این زبان برنامه نویسی محسوب می‌شود.

Rust ابزار محبوبی برای توسعه‌ی سیستم است. این زبان برنامه نویسی که توسط موزیلا با هدف بهبود مرورگر فایرفاکس طراحی شد، توسط چندین شرکت و البته تعداد زیادی توسعه‌دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.