مدیرعامل بانک صادرات ایران

همه خدمات بانک صادرات ایران آنلاین می‌شود

با استفاده از نسخه ارتقا یافته سامانه شمس بانک صادرات ایران، مشتری می‌تواند به صورت آنلاین، تمامی مراحل افتتاح حساب، درخواست دسته‌چک و درخواست تسهیلات را در این سامانه انجام داده و با اجرایی شدن احراز هویت الکترونیکی در آینده نزدیک، به طور کلی نیازی به حضور مشتری در شعب بانک صادرات نخواهد بود.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، حجت‌اله صیدی، مدیرعامل بانک صادرات ایران در حاشیه رونمایی از نسخه ارتقا یافته سامانه شمس گفت: «سامانه «شمس» (شعبه مجازی سپهر) نیمه شهریور ماه و همزمان با سالروز تاسیس بانک صادرات ایران رونمایی شد. نسخه ارتقا یافته آن نیز که شامل افتتاح حساب، درخواست تسهیلات و سایر خدماتی است که نیاز به حضور مشتریان در شعبه ندارد ۱۵ بهمن‌ماه رونمایی شد. این سامانه با توجه به شیوع بیماری کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کاربردهای مفیدی خواهد داشت.»

او در ادامه افزود: «نیازی به احراز هویت مشتریان فعلی بانک صادرات ایران از زمان راه‌‌اندازی سامانه شمس در شهریورماه سال جاری نبوده است، اما برای مشتریان جدید احراز هویت با یکبار مراجعه به شعبه انجام می‌شود و تمامی خدمات حتی واریز وجه نیز قابل انجام است. در عین حال برای برداشت وجه لازم است به شعبه مراجعه کرده و امضای مشتریان جدید ثبت شود. با عملیاتی شدن احراز هویت الکترونیکی که تا پایان سال جاری نهایی خواهد شد، مراجعه به شعبه با استفاده از سامانه شمس به طور کلی حذف خواهد شد.»

مدیرعامل بانک صادرات ایران همچنین در خصوص تسهیلات کسب‌و‌کارهای آسیب‌دیده از کرونا گفت: «تا هفته گذشته بیش از ٩٠ درصد درخواست‌های این بخش در سطح نظام بانکی پاسخ داده شده اما حدود ١٠ درصد ممکن است به دلیل مشکل ضامن موفق به دریافت این تسهیلات نشده باشند.»

او تاکید کرد:‌ « بانک‌ها نمی‌توانند به طور سلیقه‌ای دو ضامن برای این تسهیلات درخواست کنند.» صیدی افزود: «این رویه در بخش تسهیلات ودیعه مسکن و وام‌های قرض‌الحسنه مانند وام‌ ازدواج نیز با سرعت بیشتری اعمال خواهد شد.»

او در پایان گفت:‌ «برای پرداخت تسهیلات در بخش جهش تولید که به تمامی زنجیره تولید اعتبار می‌دهد هم سامانه اوراق گام راه‌اندازی شد. همچنین در بانک صادرات ایران، طرح طراوت عملیاتی شده که تامین مالی مصرف کننده نهایی از فروشگاه تا تأمین مواد اولیه را انجام می‌دهد. این فرآیند موجب شده تا در نظام بانکی تاکنون ٧۵ هزار میلیارد تومان به تولید صنعتی و کشاورزی کشور تخصیص داده شود.»

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.