برای مقابله با قانون دولت؛

نخستین رسانه استرالیا با گوگل قرارداد انتشار محتوا امضا کرد

گوگل در تازه ترین اقدام برای ناکارآمد نشان دادن قانون استرالیایی، با نخستین رسانه بزرگ این کشور قراردادی امضا کرده تا در ازای پرداخت هزینه، اخبار آن را در پلتفرم «نیوز شو کیس» خود منتشر کند.

به گزارش « فاواپرس» به نقل از رویترز، شرکت «سون وست مدیا»(Seven West Media) نخستین رسانه بزرگ استرالیایی است که با گوگل قرارداد انتشار اخبار در ازای دریافت هزینه امضا کرده است.

قرارداد میان دو شرکت در حالی امضا می‌شود که دولت استرالیا سعی دارد با تصویب قانونی در هفته جاری شرکت‌های فناوری را مجبور کند در ازای انتشار اخبار، هزینه پرداخت کنند. در این میان گوگل پلتفرم «نایوز شو کیس» را در این کشور ارائه کرده و سعی دارد با بستن قرارداد با رسانه‌های مختلف ناکارآمدی قانون را نشان دهد.

رسانه «سون وست مدیا» در جلسه اعلام درآمد خود فاش کرد محتوا برای پلتفرم «نیوز شو کیس» گوگل فراهم می‌کند. البته شرایط این قرارداد فاش نشده است.

رسانه سون در حالی با گوگل قرارداد امضا کرده که رقبای استرالیایی دیگر آن از جمله «نیوز کورپ» و «ناین انترتینمنت» نتوانستند با این شرکت فناوری آمریکایی به توافق برسند و در عوض از تصویب قانون توسط دولت پشتیبانی می‌کنند.

تاکنون فقط رسانه‌های آنلاین و یک روزنامه محلی با گوگل قرارداد امضا کرده‌اند تا در ازای انتشار محتوایشان در پلتفرم «نیوز شو کیس» مبلغی دریافت کنند.

استرالیا نخستین کشوری است که سعی دارد با تصویب قانونی شرکت‌های فناوری از جمله گوگل و فیس بوک را وادار کند در ازای انتشار اخبار رسانه‌های محلی، به آنها هزینه پرداخت کنند. اما فیس بوک و گوگل با استفاده از روش‌های مختلف از جمله لابی گری و حتی تهدید سعی در جلوگیری از تصویب آن داشته‌اند.

حتی گوگل تهدید کرده بود در صورت تصویب قانون، قابلیت جستجو در استرالیا را مسدود خواهد کرد و آن را ناکارآمد خواند. اما در نهایت این شرکت فناوری تصمیم گرفت با ارائه پلتفرم «نیوزشوکیس» با برخی از رسانه‌ها قراردادی امضا و محتوای آنها را در ازای پرداخت مبلغی منتشر کند.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ

نشانی رایانامه‌ی شما منتشر نخواهد شد.